| Alexandra_Dumitru_1993 a întrebat:

Buna seara.Si eu am o problema care de cateva luni ma nelinisteste. Apare mereu cu o saptamana pana in ciclu, nu este lunar, poate fi o luna da si una nu, este o secretie alba, cu miros de ciuperca, iar textura nu este una vascoasa, este ca si cum ai baga un servetel in apa si l-ai rupe in bucati mici.Pana sa apara, apetitul sexual scade, deoarece am dureri in vagin, iar la aparitia acesteia, vaginul este foarte inflamat.La un medic inca nu am ajuns, sunt in Germania, pentru ca programarea pe care as face o azi s-ar putea sa fie peste 2 saptamani, mi-e teama ca aceasta va disparea.Asa e mereu odata cu menstruatia dispare. Ajutati-ma va rog, si inca ceva, si partenerul are aceleasi probleme in aceeasi perioada, arsuri, capul este inflamat si rosu, scurgeri nu sunt dar penisul are acelasi miros urat.va multumesc si va astept cu raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Astfel de manifestari nu sunt deloc normale, mai mult ca sigur sunt provocate de o infectie de natura ginecologica si natura ei nu poate fi determinata decat prin efectuarea unor analize medicale.Trebuie sa faci un efort pentru a ajunge la medic neaparat (impreuna cu partenerul deoarece este si el probabil infectat) deoarece este obligatorie efectuarea unor analize pentru a se determina cauza posibilei infectii deoarece infectiile genitale feminine altfel nu pot fi determinate in mod corect. Aceste infectii pot fi cauzate de bacterii, virusuri, ciuperci sau protozoare si din acest motiv determinarea se poate face doar prin analize medicale. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Alexandra_Dumitru_1993 explică:

Multumesc.