| Andruta99 a întrebat:

Buna seara si la multi ani! Cum mereu cand am avut probleme, am apelat la voi ca primă varianta, o voi face si de aceasta data.
In perioadă sărbătorilor mâncand foarte multe prostii, am observat sânge pe hârtia igienică, sangele era rosu, in cantitate mica, proaspăt. Am fost foarte constipata in ultima perioada si am "eliminat" greu, flatulenta este putin mai accentuată si ea, m-am speriat foarte foarte tare, nu am alte simptome, simt putina "usturime" pe canalul anal. Bănuiesc că am rămas cu o sensibilitate sau o fisură in urma unui sex anal care a durat foarte putin ( la insistențele sotului)..In toamna am fost operată la un san si mi s-au facut toate analizele, inclusiv toti markerii tumorali, au ieșit perfect toate. Nu am antecedente de cancer in familie, si am 24 de ani.
Multumesc frumos! Un an nou minunat!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Off, cate ai si tu, numai face sex anal te distrugi lasa l pe sot daca e prost, tu numai ceda, ca uite suferi tu sexul anal slabeste sfincterul anal si creaza mari probleme in retinerea scaunului, slabind acest muschi sfincterul anal, risti la orice ora sa faci treaba mare pe tine deoarece numai poti controla defecatia, esti tînără nu te nenorocii ca vrea sotul sex anal, este o prostie, nu suferă el cît suferi tu, sexul este facut sa fie numai vaginal, anusul este creat pentru a elimina treaba mare rahatul, nu pentru a introduce penisul in el, spune i asta sotului tau sa inceteze cu aceste obsesii si fetișuri sex anal. Si la sîn ce operatie ai avut?

| Andruta99 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am avut fibroadenom..nimic grav, multumesc lui dumnezeu!

| Drimmero a răspuns:

Auch...e foarte posibil sa fie totusi vorba de hemoroizi, mai ales ca ai fost constipata si ai mancat multe prostii, miscare faci sau esti sedentara de felul tau?

Teoretic cancerul de colon apare dupa 50-60 de ani incolo, practic nu are varsta ca orice boala...iti inteleg sperietura, e absolut normal. Nu mai citi de pe internet despre asta si mai bine fa-ti un control, o colonoscopie, ia-ti inima in dinti si mergi la un specialist pentru linistea ta, din ce stiu din ce m-am documentat si eu, cand sunt probleme cu colonul sangele se amesteca cu scaunul si ai anumite simptome digestive mai nasoale. Multa sanatate!

| Andruta99 explică (pentru Drimmero):

Prin prisma jobului stau la birou ( doar pe scaun ) cate 10 ore zilnic. drumul spre job si de la job, îl fac pe jos. Însă mai mult de atat nu imi permite timpul, spre nefericirea mea.

| Drimmero a răspuns (pentru Andruta99):

Cam nasol 10 ore pe zi stand pe scaun, nu faci pauze intre ele? Pai e cam clar ca e vorba de hemoroizi, sedentarism + alimentatie nesanatoasa + constipare duc acolo, ar fi mai bine sa consulti un medic.

| Goete a răspuns:

Sunt curios ce te face sa crezi ca la trebarea asta iti raspund ai bine romanticii sau futaciosii de la Dragoste si Sex, decat cei de la categoría Sanatate?