| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
Situația sta in felul următor, in urma cu aprox 2 luni in timp ce mă întorceam de la serviciu și parcam la bloc, o mașină pe care o tot vedeam în zona a parcat langa mine. Am coborât din mașină iar acel băiat din mașina cealaltă a coborât și el și mi-a spus ceva, ceva ce nu am înțeles. Era foarte întuneric afara, nu se vedea aproape nimic, așa că nu am dat importanta in acel moment și am plecat spre bloc, fara sa spun nimic. De atunci în fiecare zi mă gândesc ce o fi spus sau macar cine o fi fost și cum pot sa aflu asta. Mașina e din nou la bloc, parcată în fiecare zi in alt loc dar nu ne mai intersectam niciodată de atunci. Cum pot sa dau de el? Și sa nu fie prea bătător la ochi sau penibil... Aveți vreo idee?
Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate te a injurat si de aceea te si evită ca daca i placea de tine te cauta el si te urmarea nonstop pana i dadeai numarul tau de telefon, asa ca nu te mai stresa degeaba ca nu merită niste golani. Ce varsta ai tu?

| Violleta2022 a răspuns:

Pune-i mesaj in geamul masinii si spune-i sa te sune!
Evident pune numarul de telefon!

| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, un vecin ti-ar fi putut spune:
"buna seara, vecina!" si cam atat.
Mai ales ca nu va cunoasteti personal si nu avea de ce sa-ti spun altceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Constat ca te obsedeaza ceva total nesemnificativ, odata ce tot pui intrebarea asta pe forum, de parca ar fi ceva important.
Data viitoare cand nu intelegi ce-ti spun altii, intreaba din nou, sau mergi la ORL sa ai o consultatie, ca nu-i rusine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

O fi prima data cand un baiat se baga in seama cu ea. Pentru ea este o noutate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici o idee. Ba, da. Să îi lași un bilet pe parbriz. Ce ai vrut să spui în seara aceea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A, deci îți place de el? laughing
Să știi că bilețelele fac minuni. Lasă-i unul la ștergător.
Și roagă-te să nu îl ia iubita lui, că în altă întrebare ziceai că mai umblă o "ea" cu mașina respectivă.

| Goete a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Biletelele la stergator chiar fac minuni.
Uite o faza: Unul cu un Microcar loveste in parcare un Mercedes, ii sparge farul si Microcarul ramane cu tot portbagajul praf. Oamenii se uita, gata sa comenteze dar aici vine magia biletelului la stergator: omul cu Microcarul scrie un biletel si il pune la stergatorul mercedesului si lumea isi vede de treaba gandind "ce corect, ii lasa datele sa poat rezolva cu compania de asigurare. Caz rezolvat, nu? Apoi vine tipul la Mercedesul sau, il vede cu farul spart si "se bucura" cand vede biletelul, il deschide si citeste: "Scuze ca ti-am spart farul la ditamai masina, n-am facut-o intentionat. Sunt multi care ma privesc, asa ca iti las acest biletel cerandu-ti scuze si lasandu-i sa creada ca iti las datele mele pentru compania de asigurare"

Sau tata, de exemplu, a mai primit un biletel la stergator care a facut minuni, i-a scos 50€ din contul bancar. O data cand a fost parcat langa o linie galbena.

Deci, scuze daca m-am distantat de la subiect, voiam doar sa confirm cazuri concrete cand biletelele la stergator au facut minuniwinking

| Goete a răspuns:

Cand ai masina parcata langa a lui, ridici capota si te faci ca repari ceva ore in sir, pana apare si cand apare te uiti la el putin, apoi te cufunzi inapoi sub capota si il intrebi - fara sa-l mai privesti: "Scuze, ce spuneai? Ca n-am inteles"
Si daca ramane mirat sau spune ca n-a spus nimic, ii spui: "Seara trecuta"

Dar cand afli ce ti-a spus, sa ne spui si noua pls., ca eu nu cred ca mai pot dormi de curiozitate.

(Poate ti-a spus ca sunt niste indivizi agresivi supa colt si sa si grija pe unde mergi, ssu ceva de genul)