| anonim_4396 a întrebat:

Hello!
Locuiesc într-un oraș mare din Romania, fiind venita din alta zonă a țării, nu este relevant asta oricum.
Ideea este că acum aproximativ 2 luni, într-o seară când mă întorceam acasă de la lucru, a parcat lângă mașina mea o altă mașină cu același Nr de județ din care suntem amândoi. Am mai văzut mașina aia parcată la bloc, pentru că acea persoana locuieste în același bloc cu mine dar pe scara diferită. Când am coborât în acea seară din mașină, a coborât și el și a spus ceva. Ceva ce nu am înțeles atunci, nu am întrebat ce a spus, doar am ridicat capul să mă uit la el în timp ce închideam portiera mașinii și apoi am plecat spre scara blocului. Era foarte întuneric, nici nu l-am văzut bine. Ideea este că de câteva săptămâni mă tot gândesc obsesiv ce a spus în seara aia și cum pot sa dau de el sa îl întreb sau să îl văd "la lumina". Nu ne-am mai intersectat niciodată, doar mașinile noastre se muta in fiecare zi din locul în care sunt parcate. Nu știu cum îl cheamă, cine e, îi știu doar mașina. Nu am nici timpul necesar sa stau o zi întreagă afara să apară.
Aveți vreo sugestie?
Mulțumesc pentru răspunsuri

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pune un bilet pe masina si intreaba-l ce a spus in seara aceea. Esti sigura ca vorbea cu tine? Sa nu fi avut cumva casti si sa fi vorbit cu cineva la telefon.

| RAY a răspuns:

Vorbește cu el cu tupeu

| Violleta2022 a răspuns:

Ai doua optiuni:
1. sa stai sa-l astepti acolo pana soseste acasa ca sa-l intrebi
2. sa-i pui hartie in parbriz cu numarul tau de telefon ca sa te sune si atunci il poti intreba.

In principiu, cand cineva ti se adreseaza si nu intelegi ce-ti spune, nu-i intorci spatele si pleci, ci il rogi sa repete ce a spus, daca nu ai auzit sau inteles ce ti-a spus. Cel putin asa fac oamenii maturi si seriosi.

| Lioana a răspuns:

Parchezi masina astfel incat sa-i blochezi accesul si te cauta el pe tine.
Glumesc. Nu te mai gandi la ce a spus. O fi fost o banalitate. Daca nu ai spus atunci ca nu ai inteles si sa-i ceri sa repete, a trecut momentul. Poate nici el nu mai stie ce a spus.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Mai bine stați departe de el ca cine știe ce nenorocit drogat poate are un patent la el sau cine știe ce are nenorociți drogați evitațil nu aveți de unde sa știți cine este cu Adevărat dacă nu-l cunoașteți cu Adevărat sau luați un clește și dacă face figuri dați și fugiți -_-

| paul123paul123 a răspuns:

Ii lasi un bilet cu nr tau in geam, dar doar ca este din orasul tau nu inseamna ca este de incredere ar putea fi un om periculos etc. O fi spus buna.

| Vlasceanu3243 a răspuns:

Eu eram si am zis daca ar parca-o si asta odata corect.

| Alexandra2519 a răspuns:

Poate tu ești genul de persoana salbatica prin modul în care răspunzi la întrebari. Nu ai înțeles nimic din întrebarea mea, nu era nici pe departe vorba că " ar vrea să îmi facă ceva ". Poți să te pui la somn că ești depășit.

| Alexandra2519 a răspuns:

Nu știu ce este în București pentru că nu locuiesc acolo și nici nu mă interesează.

| Alexandra2519 a răspuns:

Îmi pare rău de tine, îmi imaginez că e foarte greu sa duci o viață plină de frustrări.