| Edy20000 a întrebat:

Salut,vin și eu cu o nelămurire, vecinul meu și-a parcat masina la aprox. 20 de cm de gardul meu.Prietenul meu spune ca este ilegal, de aceea apelez la voi, va mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si pe ce se bazeaza prietenul tau?
Este ilegal sa parchezi masina daca impiedici iesirea din garaj sau din curte sau daca este pe trotuar. Daca este amenajata parcarea si pe trotuar trebuie sa fie lasat un spatiu de cel putin 1 m pe trotuar.

| Edy20000 explică (pentru Ioandelasal):

Am măsurat cu ruleta și sunt mai puțin de 30 de cm de gard

| darrio2007 a răspuns:

Ti-a blocat poarta sau iesirea de la garajul tau? Daca nu, unde este ilegalitatea?