| DianaAngel a întrebat:

:*

Sunt cu iubitul meu de aproape 2 ani, eu am 18, iar el 19, dar in tot timpul asta mereu a avut un comportament mai dur cu persoanele necunoscute din jurul lui, cu mine tot timpul sa purtat frumos si niciodata nu ma jignic sau ceva de genul asta.

La inceputul relatiei, am crezut ca are comportamentul asta doar sa ma impresioneze pe mine, dar s-a dovedit sa nu fie asa. In week-end am fost cu el la o cafenea, iar cineva se tot uita atent la noi, iubitul meu nu a mai rezistat si i-a zis tipului respectiv:"Ce tot $#($@ mea, te uiti ma?", bineinteles, ca am ramas fara cuvinte si mai tot timpul reactioneaza asa. Noi locuim intr-un oras mai mic si el are un anturaj destul de periculos si din cauza asta are comportamentul asta.

Eu va spun sincer, niciodata nu ma jignic sau sa se comporte asa cu mine, tot timpul se poarta frumos cu mine. As vrea sa-l mai domolesc putin, dar nu stiu cum.

Un sfat, va rog!

14 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

O mica intrebare, iubitul tau de obicei iti pune mana pe fund sau face apropouri legate de sex, sau chestii mai perverse, chiar si in gluma? Voi cum v-ati cunoscut?

| DianaAngel explică (pentru Vladuthz):

Mai face glume legate de sex in general, dar nu zilnic. Cum ne-am cunoscut noi, e ceva mult de scris la asta. In liceu, el era mai popular, dar nu in sensul bun, mai toata lumea il stia de frica, deoarece el tot timpul parea un tip dur si mereu pus pe scandal. L-am cunosc mai bine la majoratul unei colege de clasa si am observat ca are un suflet bun si nu este asa de dur cum vrea sa arate el.

| Vladuthz a răspuns (pentru DianaAngel):

Hmm, posibil sa aiba niste probleme in familie sau sa fi suferit o trauma in copilarie ce l-a condus in a deveni asa, vorba cuiva de mai sus, tot ce poti face pentru el este sa-l,, pupi dulce" (nu-mi vine sa cred ca am folosit expresia asta) atunci cand e nervos.

| h3r a răspuns:

Până se trezește unu să-i ardă un pumn, să vezi ce se domolește.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru h3r):

Eu nu cred ca il domoleste, daca esti barbat in 3 secunde il analizezi si sti daca poti sa il pui la somn.

| h3r a răspuns (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Poate își are nașul... poate ăla mai e cu vreo 2... ce știm noi.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru h3r):

La asta nu te contrazic, ai fost desteapta la faza asta.

| h3r a răspuns (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Yep...

| Oana92 a răspuns:

Nu vei reusi, din pacate. E bine ca INCA se poarta frumos cu tine, probabil ca nu l-ai enervat suficient de tare...

| AliGab a răspuns:

Tu nu ai sa reusesti sa-l schimbi, dar ii poti spune pe un ton calm ca nu iti convine acest comportament al lui in raport cu ceilalti. Restul lasa-l pe el sa faca, caci doar el se poate schimba daca isi doreste. Spor

| 26Geo a răspuns:

Faptul ca se poarta frumos cu tine e ok. Faptul ca injura asa des,e nasol,gandeste-te ca mergi vreodata la un eveniment,si se gasesc cate unii sa va admire, el interpretand altceva, o sa inceapa sa injure, cam nasoala faza, dar cam asa va fi.Vestea proasta e ca asa e firea lui, nu ii poti schimba asta.Vestea buna e ca te iubeste.Accepta-l asa cum e sau da-i papucii.E decizia ta.Bafta

| AndreyG a răspuns:

Ce vrei daca te uiti dupa bad-boy.
Sincer, nu te supara dar nu stiu daca fetele in zilele noastre cer adrenalina/distractie sau pur si simplu sa o pateasca pentru faptul ca umbla cu astfel de persoane.
Fiecare invata pe piele proprie, nu-ti dau nicio idee.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

Probabil a fost prin multe locuri agresiva pana acum a vazut cum e prin locuri ma dure si stie ca mai sunt si oameni care ii vor raul. Eu cred ca stie ce face, si daca nu se comporta cu tine urat cum face cu acei oameni sigur te iubeste foarte mult, si eu imi pierd firea cateodata daca se holbeaza cineva la mine.Sau daca vorbeste de numele meu. Eu zic sa il lasi sa faca ce considera ca e bine, daca tu crezi ca nu e bine il mai sfatuiesti si tu.

| silviu98adi a răspuns:

Daca si tie iti place de el ( ca el e clar indragostit de tine) cand incearca sa mai injure sau chestii de astea date oleaca la el... mangaie-l pe gat sau sarutal. Alta alternativa nu prea imi vine in minte.