| AnaaMaria1995 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema. Vorbesc de aproximativ 3 luni de zile, cu un baiat. Ne-am cunoscut la locul de munca unde lucram amandoi. In ziua de 1 decembrie mi-a scris pe fb si de atunci am inceput sa vorbim zilnic, ne intelegeam perfect si vorbeam ore in sir. In perioada aceea cand ne-am cunoscut el era intr-o relatie de 2 ani de zile, insa mi-a spus ca totul se va termina intre el si prietena lui pentru ca nu mai merge, ceea ce s-a si intamplat. Insa, din cate a spus el, ea mai vine pe la el pentru a face anumite lucruri si mi-a spus inca de la inceput sa nu ii scriu eu prima, pentru ca exista posibilitatea sa fie cu acea fata. Am iesit intr-o zi cu el afara, ne-am sarutat si ne-am comportat ca si cum am fi fost impreuna, iar de atunci vorbim o data la cateva zile si mi se pare extrem de schimbat. Intr-o zi am fost la el acasa, insa nu s-a intamplat nimic, nu mi-a propus nimic, niciodata. A spus ca ii sunt draga insa nu stiu ce sa mai cred.
Mi se pare aiurea sa astept ca el sa-mi scrie doar cand are chef. Sunt convinsa ca inca mai vorbeste cu prietena lui si pana la urma se vor impaca chiar daca el spune foarte hotarat ca nu se va intampla.
Ideea e ca nu stiu ce fel de relatie avem no. Vorbeste foarte frumos cu mine iar eu sunt genul de persoana care se ataseaza repede si mi-as dori sa fiu un pic mai nepasatoare atunci cand imi scrie si sa nu ii mai arat asta. Ce parere aveti despre toata treaba asta? Ce vrea de fapt?

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Uhm...eu cred ca inca e cu acea fata. Daca nu mai era cu ea nu conta ca ii scrii tu. Si chiar daca se desparteau, daca nu o iubea, nu ii pasa ca vede ea mesaje de la altele. Si daca nu il mai lega nimic de ea si voia cu adevarat ceva de la viata ta, nu se mai intalnea cu ea. Despre ce naiba vorbim?
Nu vrea nimic serios de la tine. Te duce cu zaharelul degeaba.

| AnaaMaria1995 explică (pentru sofisis):

A sters pozele cu fosta din cate am vazut eu, si ea la fel. In orice caz, asta tind si eu sa cred dar am vrut sa cer si alte pareri. Oricum e clar ca o mai iubeste, nu sunt de ici de colo 2 ani

| sofisis a răspuns (pentru AnaaMaria1995):

E nu sunt pe naiba. 2 ani se pot sterge ca si cum nu au existat. Daca intr-adevar nu mai simtea nimic pentru ea, nu se mai vedeau. Deci ceva nu se leaga.

| AnaaMaria1995 explică (pentru sofisis):

Da, asa este. Oricum nu am mai vorbit cu el de aproape o saptamana. Probabil a revenit la sentimente mai bune cu prietena lui si tocmai d'asta nici nu ma mai cauta.

| sofisis a răspuns (pentru AnaaMaria1995):

Sa zici mersi. Si chiar daca te mai cauta, sa nu cedezi. E aiurea rau toata situatia si e pacat de tine sa te trezesti prinsa intr-o furtuna in care singura victima esti tu.

| AnaaMaria1995 explică (pentru sofisis):

Da. Mersi frumos pentru sfaturi

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ai prea multe asteptari. Omul tocmai ce a iesit dintr-o relatie de doi ani, si nu a iesit degeaba. De ce nu ii dai putin spatiu? happy

| AnaaMaria1995 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Din moment ce eu nu ii scriu niciodata, ti se pare ca il agasez eu in vreun fel? Vorbim doar atunci cand imi scrie el. Oricum eu merg pe principiul ca n-are rost sa ii dai sperante unei persoane cu care tu nu te-ai vedea intr-o relatie.

| 666Anonymous666 a răspuns:

Daca iti cere vreodata sa iesiti undeva ii dai jet. Ii spui ca de fapt te jucai cu el si sentimentele lui si gata. I.ai frant inima. Doar asta vrei sa faci! Vrei sa fii dura. Nu o mamaliga! Da.i jet fato! Lasa.l cu ochii in soare!