| Fuckoff18 a întrebat:

Buna seara TPU. Am 2 intrebari.
Fostul meu tot insista sa ne impacam si orice as face nu pot sa il fac sa ma lase in pace. I-am spus in toate modurile posibile ca nu mai vreau sa mai am nicio tangenta cu el si nu inceteaza, vreo idee cum as putea sa il fac sa-mi dea pace?
Dupa ce ne-am despartit, s-a combinat cu o prietena de a mea si fara sa vreau, am vazut. Dupa asta, el a parasit-o pe fata si a venit inapoi la mine zicandumi ca a facut asta doar ca sa ma faca geloasa si ca ma iubeste si ma vrea inapoi, ca nu a insemnat nimic, a folosito si alte minciuni din astea. Parerea mea este ca nu mai poti sa ii spui unei persoane ca o iubesti dupa ce strici o prietenie si deja ai avut o alta relatie. Cat timp eram impreuna, banuiam ca ar fi o scanteie, ceva, intre ei. Insa mereu mi-a spus ca nu are treaba cu ea. Intrebarea e, cum poti sa ii spui unei persoane ca o iubesti, dupa ce te giugiulesti cu prietena ei si va puneti impreuna? straight face

Răspuns Câştigător
| andr33hk a răspuns:

Nu baga in seama lucrurile care le face. Nici sa-l asculti sau sa-l privesti in ochi. Viata merge inainte. O sa vada ca daca il ignori ( fara sa ii acorzi atentie, fara sa ii explici, pur si simplu sa il eviti, sa uiti de el, sa fie un strain pentru tine de care nu ai nevoie in viata ta) nu mai are rost sa vorbeasca singur si o sa renunte singur. Acum trebuie sa vrei sa faci toate lucrurile pe care ti le-am spus. Sau poate unele nu le consideri esentiale. Asta e punctul meu de vede, dar totul ramane la alegerea ta. Trebuie sa iti faci ordine in mintea ta, si atunci cand esti sigura de un lucru, sa il pui in aplicare.

Acum ca am vorbit si nu ti-am dat un raspuns la intrebarea ta : Sunt multe persoane care cred ca este ceva normal sa faca asemenea lucruri, sau cum le numesc eu "miscari inteligente". Asemenea baieti merita sa ramana singuri si sa se trezeasca singuri la realitate. Nu sunt la fel de maturi ca fetele, ei inca sunt copilasi.

Una peste alta, iti urez bafta, si sper sa treci peste tot cu capul sus! Ai grija de tine.

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Tu doar ignoră-l şi vezi-ți de treburile tale.
O zi bună!

| IngeriiSuntCool a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il ameninti ca totul va ajunge la urechile tatalui tau. Spune'i ca are muschi si ca face orice pentru fata lu' tata, sa vezi ce repede se indeparteaza rolling on the floor

| Danysan a răspuns:

Spune-i ca iti provoaca sila cand il vezi si ca ai pe altcineva -Punct!

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Lasa-l sa se faca el de cacao cerandu-te inapoi. Daca nu poate sa treaca peste lasa-l. Bine nu cred ca a mintit ca a iesit cu prietena ta sa te faca geluasa. A incercat sa faca ca in filme laughing