| Emilia23 a întrebat:

eu cu o prietena (Alexandra) ne-am certat ne-am impacat. si acum iar ne-am certat. din cauza prietenei ei zice ea cea mai buna ( sonia) sonia este geloasa pe mine si nu vrea ca alexandra sa vb cu mine. acum alexandra mi-a spus : Haide sa impacam fara sa stie sonia straight face eu i-am zis nu. dar vreau sa ii zic da dar sa fac misto de ea. cum sa fac asta puppy dog eyes? funda :X urgent pliiz :X

[ fara raspunsuri gen : las`o in pace, sau chestii din astea big grin ]

5 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Prietena ta este la mijloc, asa ca ar trebui poate s-o lasi moale cu razbunarea fata de Sonia ca sa n-o ranesti pe prietena ta. Indiferenta este o "arma" mai buna, inteligenta si matura pe care o poti folosi. Nu cred ca e nevoie sa dai importanta mare aceste Sonii, caci caracterul ei vorbeste si nu merita, in schimb trebuie sa iti pui intrebari fata de prietena ta, cata prietenie este de fapt intre tine si ea, cata incredere are in tine si cat tine la ce aveti voi doua. Prietena ta trebuie sa afle care-i este intr-adevar prietena si cat valoreaza.

| Chauderitza a răspuns:

Buna.
Hmm,fata aceea Sonia nu face bine daca este ''geloasa'' pe tinebatting eyelashes.
Eu zic sa nu le bagi in seama,deoarece ele te vor pierde pe tine, nu tu pe ele.
Trateaza-le ca si cum nu ar fi acolo laughing.
Sa faci abstractie de ele kiss.
Sper ca ti-am fost de folos. kiss.
Bafta.
Pa, pa.

| Melyssuka a răspuns:

Bateo dupa ore sau injuro. asa as face eu. Ca de obiceihappy! Succes

| Emilia23 explică:

. Mda. am inteles ce ati sp voi :*. prima oara asa am facut le-am ignorat. dupa ce vorbeam k aElxandra... ea mi-a sp k nu mai vrea s vb k mine sh din astea. si de aia. vreau sa fac si eu la fel cu ea. sa ma impac cu ea si dupa s o fac sa se enerveze. sau ceva de genul... cum mi-a zis ea mie : k nu mai vrea sa fie pr k mine./k asa i`a zis sonia aia. oh go onsi vreau sa fac si eu la fel. mdaia. big grin

| MiiAndHimBaiiLove a răspuns:

Hey kiss
Mai bine le-ai ignora pe amandouawinking; cum a zis si Chauderitza, nu tu le vei pierde pe ele, ci ele pe tinewinking!
Si de ce te`ai obosi facand misto de Alexandra?! straight face Mai bine ai ignora`o complet, asta e cel mai bun mod de ati bate joc de cinevawinking Cand incearca sa-ti zica ceva pur si simplu prefate ca nu e in preajma ta happy Dar gandeste`te bine: poate o sa-ti para rau ca ai fost asa de indiferenta cu Alexandra, dar va fi mult prea tarziu! Mai degraba ai incerca sa porti o discutie serioasa cu ea si sa-i spui ca Sonia e geloasa pe tine si ca voi doua sa o ignorati pe ea (pe Sonia)
Anyway.succes kiss!