| Mariuss29 a întrebat:

Buna seara TPU.
Am o intrebare legată de sex.
Întrețin relații sexuale cu iubita mea. 2, 3, 4 numere. Problema e ca nu sunt un expert in arta sexuală ca sa imi pot da singur seama daca si-a dat drumul sau nu.
Tin sa precizez ca uneori se așează în asa fel incat imi obtureaza parțial penetrarea si imi spune ca o doare. Alteori se așează foarte foarte bine zicandu-mi "poti sa imi faci ce vrei" si chestii de genul asta.

Imi puteti spune cand si cum își da drumul o femeie? Care sunt semnele care trebuie sa imi dea de inteles asta?

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Te-ai gandit sa o intrebi?

Relatiile nu-s un joc de ghicit, spune-i ca e important pentru tine sa se simta si ea bine asa ca vrei sa stii cum a fost si daca a ajuns la orgasm si daca isi doreste sa faci sai altceva sau mai putin din geva anume.

Nu merge cu ghicit si semne, merge cu comunicat.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as sugera sa intretii 1 singur act, dar sa-l faci bine in loc de 4 acte de cate 2 minute, care nu vor satisface vaginal, nici o femeie.
Este evident ca nu i-ai produs nici un orgasm vaginal, daca afirma ca o doare sau iti spune ca poti afce ce vrei.
O fata cand are orgasm vaginal simti si tu, spasmele de placere, starnsul vaginului samd.
Daca nu le-ai simtit, inseamna ca nu a avut saraca nici un orgasm vaginal si probabil ca nici nu stie ce-i acela.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care actul sexual provoaca multa placere pe toata durata penetrarii vaginul femeii de obicei se umezeste din ce in ce mai mult si la un moment dat nivelul satisfactie devine atat de intens incat in organismul ei se produc diferiete modificari care sunt atat vizibile cat si invizibile, pe care barbatul le poate percepe daca este catusi de cat atent. Manifestarile considerate a fi caracteristice orgasmului feminin apar cu putin timp inainte de a fi atinsa starea de placere maxima in majoritatea cazurilor femeile in prima faza isi exprima verbal sau manifesta dorinta de a fi penetrata prin intensitatea in crestere a dorintei sexuale. De asemenea daca esti atent iti dai seama de modificarile care afecteaza organele sexuale inrosirea si marirea clito­risului si umflarea labiilor vulvei, erectia mameloanelor, intarirea sanilor precum si diverse modificari ale functiilor fiziologice cum ar fi : accelerarea ritmului cardiac si a respiratiei care devine sacadata, aparitia senzatie de caldura, a transpiratia si inrosirea pielii. Starea de orgasm este marcata de obicei prin aparitia unor spasme si tremuraturi in tot corpul si declansarea incontrolabila de contractii ritmice si spasmodice ale muşchilor vaginului si perineului care in final sunt insotite de o secretie alba, vascoasa a glandelor vaginale, care are aspect asemanator cu sperma.
In faza imediat urmatoare senzatiile pot sa ramana intense insa inima si respiratia scad in intensitate revenind la normal din cauza scaderii bruste a excitatiei. Unele femei devin atat de ''sleite'' si lipsite de putere incat pot sa ajunga intr-o stare de ''transa'' extrema, asemanatoare cu starea de lesin mai ales in cazul celor care experimenteaza orgasme multiple, in cascada. big grin

| mihai69 a răspuns:

Dacă ar fi avut orgasm, sigur ai fi știut.
Așadar, cel mai bine e să discuți cu ea și s-o rogi să spună fără jenă ce lipsește.

| Sofer a răspuns:

Simti o caldura mai mare in beci cand ajunge la orgasm si tremura.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O doare dacă nu e lubrifiată (nu are chef, nu o exciți suficient), își dă drumul când tremură și face ca râma în ac, plus că în momentul acela elimină un lichid diferit. Nu-i greu să-ți dai seama. Iubita ta nu cred că a avut orgasm până acum, mai ales dacă tu vorbești în numere laughing. Cât te ține, 10 min?

| Goete a răspuns:

Eu cred ca daca pentru tine nu ar fi impirtant sa te dai mare si rotund ca 2-3-4 numere, atunci ai fi atent la ea si ai sti daca pentru ea a fost sau nu macar 1 singur numar

Răspuns utilizator avertizat
| plantezridichi a răspuns:

Ar trebui sa simți contracțiile ei vaginale puternice. Dintr-o data se simte mai strâmt. Asta mi-a spus prietenul meu ca e un semn pentru el. Idk. O fi

| Itrustyou270619 a răspuns:

Buna. Cati ani ai? Si ea de asemenea. Fetele nu prea "isi dau drumul", ci se lubrifiaza pe tot parcursul actului sexual. Doar cand e placerea extrem de mare, simti cumva ca nu mai poti si dupa te calmezi instant. E greu de explicat. Oricum, "ne dam drumul" mult mai greu. Cam 90% din femei inca isi mai doresc si mai pot dupa terminarea actului sexual