| Bella_1624 a întrebat:

Buna seara TPUkiss! Am o problema cu iubitul meu, sau mai bine fostul crying ca azi ne-am certat. Trebuia sa vina azi la mine pe la 7 ca eram singura, dar pe ultima 100 de m m-a anuntat mama ca tata merge la 8, asa ca i-am dat lui sms si dimineata ma trezesc fac un dus, ma aranje etc cand dau nas in nas cu tata m-o chemat cu el in piata, practic m-o dus cu forta in piata, dar inainte sa plec de acasa i-am lasat trimis un sms dar din pacate nu l-a primit. A venit pe la 8 si 10 la mine, a batut la usa, a batut in geam (stau la partier) dupa vrei 30 de minute mi-a trimis mesaj asa : "eu nu sunt bataia ta de joc, m-ai tinut in fata blocului de fraier si m-am trezit devreme pentru tine!" (e din Baia Sprie). Intre timp eu in piata m-am intalnit cu Ioana (o prietena fffffoarte buna, practic sora mea de cruce) si m-a rugat sa ma duc cu ea la cimitir la mormantul tatal ei si pana la casa de pensii sa plateasca ceva pentru bunica ei (casa de pensii este exact langa statia de la nr 8, cel cu care merge in Baia Sprie). Puteam sa ma duc in statie si sa il astept sa vorbesc cu el, dar proasta de mine mi-a fost teama ca va fi nervos si cand e nervos nu vrea sa vada pe nimeni numa injuraturi scoate pe gura. Am vorbit acum cu el dar a zis ca azi nu e cea mai buna zi sa vorbim ca e foarte suparat si azi nu ma poate ierta si ca sa il las. Ce sa fac? Sa ma duc maine in Baia Sprie? Sa il sun? Sau ce sa fac?crying am trecut prin multe si ne iubim ffffffoarte mult, dar suntem fffffoarte incapatanati! Va rog ajutati-ma, astept raspuns cat se poate de repedecrying nu vreau sa il pierd!

12 răspunsuri:
| Musiclove18 a răspuns:

Daca te iubeste va trece peste asta:*nu te mai framanta draga meabatting eyelashesSpui ca ati trecut prin multe, atunci asta nu trebuie sa fie asa mare lucru, in fon nu e vina ta ca asa s-a intamplat.Nici intr'un caz nu merge la el. eventual un sms prin care sa ii spui ca te gandesti la el si ca iti pare rau dar nu a fost vina ta, ca vrei sa rezolvati problema impreuna si cand va fi pregatit sa vb sa iti dea un semn si inchei prin spunandu'i "te iubesc" nu un mesaj chilometric ci doar scurt si la subiect.Sa speram ca va totul ok si iti va raspunde.:*Mult succes draga!big hug sa ma anunti cum airezolvatbatting eyelashes >big grin

| crysty08 a răspuns:

Du-te la el acasa daca ssta la bloc bate la use dar nu-l lasa sa vada ca esti tu si cand iese sarutal din prima

| Dramaa a răspuns:

Lasa-l sa se calmeze apoi ii explici situatia. Daca iti cunoaste parinti va intelege.happy Iubiti-va mult! :*

| aangelia a răspuns:

Mai asteapta putin, dar nu prea mult, caci dupa aceea va crede ca nu iti pasa. explica-i situatia, cum ca tatal tau te-a fortat sa mergi in piata si cred eu, ca va intelege happy
noroc si iubiti-va in continuare :*!

| dyddyyyx18 a răspuns:

Eu zic sa te duci cu prietena ta., maine. Cu el sa te int. in alta zi. Si explica-i ca nu s-a putut, si ca i-ai dat si mesaj. Deci, nu ti-ai batut joc de el, l-ai anuntzat happy

| byby_5996 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el fie ca il suni sau mai bine meri unde sta el... ii explici ce sa int ca tu vroiai ft mult sa stai cu el sa va int dar a aparut tatal tau si nu aveai ce face! Daca te iubeste sigur va intelege deocamdata asteapta sa'i treaca suparareahappy Bafta! stiu cum e sa te certi cu prietenusad cel mai neplacut lucru. Pwpa:*

| Bella_1624 explică:

Ok. Va multumesc mult pentru sfaturi si pentru ca v-ati rapit din timpul vostru ca sa imi dati un sfatkiss:*

| biancaandreea a răspuns:

Lasa-lhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cea mai buna decizie pe care o poti lua e sa astepti pana maine, maine sa mergi la el si sa-i explici exact asa cum au fost lucruriile, daca te iubeste te va intelege.

Sau mai exista modalitatea. de ai da un sms in care sa-i explici, iar la sfarsit ii poti spune ca daca vrea poate sa nu raspunda, sa se gandeasca.ptr ca veti vorbii maine. Normal ar fi dp acest sms sa te sune sau sa-ti raspunda. Indiferent cum va reactiona, nu inceta sa speri, iar maine mergi la el si spune-i cum au stat lucrurile:*. Succesbig hug Alta data fi sigura pe tine si du-ti promisiunile si faptele pn la sfarsit altfel ai numai d epierduthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii dai un mesaj si sa ii explici toate cele intamplate. daca chiar te iubeste va intelege, sincer.
Am tecut si eu prin astea, e greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(du-te tu in traba ta) doamne grea e gramatica si ce probleme grave ai fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat va veni el la tine