| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU. Am o problema mai delicata si as avea nevoie de niste raspunsuri. Sunt fata, am 22 de ani si sunt intr-o relatie cu un baiat minunat de 6 luni, el avand 25 de ani. Il iubesc enorm,ma iubeste,ne intelegem bine si lucrurile devin din ce in ce mai serioase. Dar problema mea este ca intreaga mea viata este o minciuna! Am terminat o facultate, sunt la master, lucrez la un job in domeniu financiar full time. El stie acest lucru despre mine. Dar ceea ce nu am zis nimanui si implicit nici lui este ca 5 zile din 7 pe saptamana eu seara sunt dansatoare intr-un club. Ideea este ca nu este genul acela de "club". Eu nu ma culc cu clienti,nu ma vad cu ei, eu doar dansez. Asta a fost conditia pe care am pus-o de la inceput patronului, iar el a fost de acord.
De 6 luni incoace ma chinui sa-i ascund prietenului meu acest lucru. Dar nu mai pot,este un chin. Eu fac asta fiindca mama mea are probleme de sanatate si nu avem suficienti bani. Pe el il mint incontinuu,seara spun ca ma culc,cand de fapt merg sa dansez in fata barbatilor. Ce sa fac? Nu mai suport. Daca o sa ii spun nu o sa mai vrea sa ma vada niciodata! O sa creada pe buna dreptate ca ma culc cu altii. Fiindca asta fac majoritatea dansatoarelor. Dar eu nu fac asa!
Ce sa fac? Va rog dati-mi un sfat. Imi vine sa fug in lume de tot. El ma iubeste enorm, iar eu simt ca imi bat joc. M-am gandit sa-i dau block peste tot, sa nu mai auda de mine. Dar tin la el prea mult sa fac asta. Cum as putea sa-i spun adevarul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Spune-i adevarul. Daca te iubeste cu adevarat si are cunostinta si de problemele cu care se confrunta mama ta, este probabil si posibil sa inteleaga ''prestatia'' ta. Doar impreuna veti reusi sa rezolvati problema. Succes. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și eu cred că trebuie să fii sinceră cu el. Dacă nu te va crede, e doar problema lui.
Eu chiar aș încerca să-l surprind, invitându-l la acel club, să admire și el talentul tău.

| Andreeush a răspuns:

Spune-i adevarul, spune-i că doar dansezi și că o faci fiindcă ai mare nevoie de bani pentru mama ta.
Mai bine să audă adevărul de la tine decat de unul singur.
Încearcă să îți schimbi locul de muncă, oricât de mult ai avea nevoie de bani tot ar trebui să găsești ceva mai decent.
Dacă te iubește o să rămână lângă tine.

| Emma30555 a răspuns:

Suna a telenovela nu știu dacă povestea e reala. Dacă ar fi reala povestea poți sa renunti la acest job sau sa nu i spui. Pentru problemele financiare ai putea face un împrumut la banca, etc

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui. Daca nu acum, la un moment dat tot va afla.
Daca te iubeste, te va intelege. happy

Răspuns utilizator avertizat
| alinalinutz5938 a răspuns:

Este de apreciat ca vrei sa o ajuti pe mama ta, dar alt loc de munca nu ai gasit?

| Andreeeeeea123 a răspuns (pentru alinalinutz5938):

Nu am gasit. Eu am loc de munca full time in timpul zilei, dar salariul de acolo nu-mi ajunge din pacate. Si a trebuit sa caut ceva sa lucrez seara. Si din pacate asta a fost singurul job care mi-a permis sa dansez seara si sa am si salariu ok