| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tpu.Am o problema plac o fata enorm eu sunt a 8-a si ea e de la a iar eu de la b...O iubesc enorm in fiecare clipa stau cu gandul la ea nu exista momemt sa nu ma gandesc am gresit mult cu ea nu am putut sa fac ce mi-am propus mi-e imposibil...I-am trimis bilete i-am comous poezie si tot asa lucruri marunte...Am vrut sa-i aduc un buchet de flori sa o invit la un suc dar n-am putut...Ea e o fire timida invata bine este o raza de soare ce-mi inveseleste viata...A intrebat-o un prietem daca vrea sa fim prieteni ea a spus ca nu...Dar cand e pe hol din cand se uita la mine si eu nu pot sa o privesc...pun capul in pamamt cs un bufon prefacandu-ma las...Era intr-o zi rece afara am asteptat-o si i-am dat un bilet...dar nu a zambit nici nu era posomorata si prietena ei cu care era a strigat "Iti multumeste" si ea "Ba nu"...Eram pe hol am trecut pe langa ea i-am spus "Buna Diana" a mers ignorandu-ma m-am pus in diferite ipostaze jenante...Intr-o alta zi eram in parc si un coleg a sunat-o si a vorbjt cu ea si-au batut joc de ea si ea le-a spus " Sa vorbeasca cu mine macar un buna ce faci" si dupa ce si-au batut joc ...am sunat-o si i-am spus "Buna" si ea "Hai pa"...Ma considera un obsedat as vrea sa-i demonstrez contrariul pe care il am...dar nu pot m-am inchis in mine in fiecare poezie pe care o compun ea este in ea vorebesc cu diferite cuvinte ...Nu pot sa-i spun asta ca o plac fata-n fata i-am spus pe facebook i-am dat cerere si m-a blocat...Dar am insistast...o iubesc enorm fara ea nu-mi inchipui o viata frumoasa sper ca cineva sa-mi dea un raspuns bun...Multumesc Pace Nimeni Altii.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu poti/nu vrei/nu reusesti sa intelegi un lucru extrem de simplu, atractia sentimentala trebuie sa existe in mod obligatoriu si ceea ce este cel mai important; trebuie neaparat sa fie RECIPROCA. Se pare ca nu reusesti sa realizezi ca-ti irosesti timpul si energia inutil, in zadar. Pace si tie.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu te place, nu mai insista, iti pierzi timpul de pomana si pe langa asta te poti imbolnavi, poti intra intr-o depresie din care cu greu vei putea iesi.

| Doub a răspuns:

Nu mai fi aşa pămpălău.
Fetelor le plac băieţii siguri pe ei, care le pot oferi protecţie.