| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, TPU

Avand 23 de ani poate parea ciudat sa vin cu o asemenea intrebare, insa mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni si am intampinat o problema care ma macina.

Am avut o relatie de 4 luni cu o tipa cu care ma vedeam destul de rar, ea facand facultatea in alt oras venea cam o data la o saptamana sa ne vedem. Prima data cand am facut sex a fost un adevarat esec, eu avand fimoza am realizat abia in acel moment (spre rusinea mea) ca nu pot face sex daca preputul nu se retrage cand am erectie. In fine, i-am explicat, a inteles, a urmat operatia necesara (circumcizie) apoi dupa 3 saptamani de recuperare ne-am intalnit si am facut dragoste. Practic atunci a fost prima oara pentru mine, insa dupa o ora intreaga nu am reusit sa ma termin. Simteam si un oarecare discomfort de pe urma operatiei cu toate ca asta nu era problema deoarece daca ma masturbam imi venea (in 20-30 minute, dar imi venea). In fine, am mai luat o pauza pentru a ma recupera complet si am mai facut sex (doar neprotejat) cu aceeasi tipa de inca 3 ori, insa aceeasi problema, nu reuseam sa ma termin. Penisul meu era in permanenta tare in timpul actului, fata imi facea de fiecare data sex oral inainte, cu toate astea nu reuseam sa ma termin in nicio pozitie, dupa 30 minute incepeam sa obosesc, ea simtea ca nu sunt atras de ea si ca de asta nu imi vine (fals) si in cele din urma renuntam. Dupa toate astea, s-a despartit de mine din varii motive pe care le-a inventat, desi eu stiam ca aceasta era cauza principala.

Sunt oarecum disperat si confuz in legatura cu tot ce s-a intamplat, am intrebat o gramada de prieteni si toti au spus ca normal e sa ma termin undeva la 5-10 minute de la inceperea actului (chiar mai putin) insa eu sunt convins ca puteam duce actul si mai mult de 3 sferturi de ora fara sa imi vina, nu inteleg de ce... Care credeti ca e movitul? Psihicul? Fata sa fi fost prea "larga" si eu sa nu fi simtit ce trebuia sa simt? Faptul ca ma mai masturbez din cand in cand poate fi una dintre cauze? Mi-am mai format un complex si legat de marimea penisului meu (16-17 cm), mai ales ca tipa mi-a spus ca fostul ei avea peste 20 cm si ca lui prima data i-a luat cateva secunde sa se termine cu ea.

Stiu ca ar trebui poate sa cer sfatul unui specialist, dar chiar nu stiu unde sa mai apelez si ma gandeam ca poate exista persoane care au trecut prin asta sau care pot veni cu sfaturi utile.

Multumesc pentru rabdare.

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Si eu am avut o relatie cu un baiat virgin si a avut aceias problema (fara fimoza).
Problema a fost ca era virgin si nu era obisnuit cu femei decat cu masturbarea iar pentru el senzatia aceia era noua.Nu ca nu ii placea sau nu se simtea bine dar se inhiba si nu era obisnuit cu acea placere si cu faptul ca oarecum nu putea sa controleze el la fel cum facea cu masturbarea.Ca sa treci peste problema asta ai nevoie de timp, de exersare si de o persoana rabdatoare ce te intelege.Asa am facut si eu cu baiatul respectiv si dupa un timp a fost totul ok se termina si repede putea sa si amane daca era nevoia si a fost totul ok.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Persoane răbdătoare și care să înțeleagă, mai rar, spre inexistente din păcate...

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai rabdare si nu intelegi inseamna ca esti doar o aventura trecatoare si atunci nu mai sta sa ii pierzi timpul omului.Iar omul acela ce are problema trebuie sa caute o relatie serioasa ca din aventuri in care esti jignit, ras, privit chioras si nesuferit nu te faci bine si nu avansezi.
Sunt putini oameni din astea daca nu cauti unde trebuie ci doar aventuri.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu stiu de ce mi-ai raspuns mie, eu doar spuneam ca nu prea exista persoanele alea care vor o relatie serioasa. Mai ales daca esti virgin, sanatate si virtute, nu are timp nici una "de tine", n-ai tupeu, n-ai experienta, esti ciudat, atat. "Esti baiat bun, ramanem prieteni" si cam asta-i treaba. Si daca ai norocul ca in cazul de fata sa ajungi pana acolo, cam asa se intampla cum vezi in OP. In ziua de azi exista doar "aventuriere" si alea care cauta bani. Ca or mai fi si exceptii, mai rar, asta ziceam. Eu unul in 35 de ani de viata nu am gasit nici una. Oricum, nici una libera. Si pentru "aventuriere" n-am eu "vrajeala" necesara. Nici situatia materiala pentru alea care-s dupa bani.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la un doctor urolog/sexolog deoarece penisul tau s-a desensibilizat prea mult dupa circumcizie de-asta nu prea poti termina, doctorul o sa iti dea ce trebuie.

| anonym94 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Salut, am mai fost la urolog si nu mi-a dat nimic, a spus ca nu poate fi nimic in neregula cu mine atata timp cat am erectie si pot ejacula daca ma masturbez, singurul lucru pe care mi l-a sugerat a fost sa schimb partenera, asta nu prea m-a ajutat cu nimic deoarece tipa era foarte atragatoare iar eu eram foarte atasat de ea si nu inteleg de ce nu a putut sa imi vina... O sa incerc sa merg la un alt cabinet privat. Mersi de raspuns.

Răspuns utilizator avertizat
| eliancodrut a răspuns:

Este foarte greu ca sa-ti spuna cineva ce sa faci intr-o asemenea situatie. Chiar daca te-ai adresa unui medic specialist, nici acesta nu ti-ar putea pune un diagnostic online. (Sunt asemenea site-uri. Eu am primit un tratament pentru o boala de piele a capului, pe care nu am putut sa o tratez cu indicatiile medicale ale dermatologului local).
Solutia este medicul specialist sexolog. Poti lua bilet de trimitere de la medicul de familie. Tot el poate sa-ti indice exact specialistul la care sa mergi. Daca ti-e rusine sa mergi la medicul de familie - desi pentru probleme medicale nu trebuie sa-ti fie rusine de nimic - poti sa-ti faci planificare direct la medicul specialist. In acest caz trebuie sa platesi consultatia. Dar solutia cu medicul de familie are avantajul - in afara ca toate consultatiile sunt gratuite - ca iti indica exact specialistul la care trebuie sa mergi. Poate este nevoie si de o consultatie psihologica.