| BeiiBiiiyoo a întrebat:

Buna seara TPU!
De aproape 1 an imi place extrem de mult de un baiat! Chiar astazi el a intrat intr-o relatie cu una din fetele cu care a mai fost!
Urat e ca pana la urma el le da papucii la toate, si cu unele sa de plictiseala. Eu nu as avea curajul sa-i spun ce simt pentru el, dar poate il pot uita? aDICA PANA ACUM A FOST NUMAI CU FETE DE ASTEA CARE AR FACE ORICE SA IASA IN EVIDENTA adica au suflet bun dar se imbraca la scoala cum... nu se imbraca unii de liceu! Cu haine mulate si chestii!
Am incercat toate metodele posibile, dar nu merge! Si am ajuns la concluzia ca nici nu vreau sa o fac!
Dar voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Baiatul asta care iti place tie e de o superficialitate rara...e ca o cotofana,ii place tot ce straluceste!
Si,bineinteles ca se plictiseste repede!
Nu e nevoie sa devii urmatoarea lui victima si nici sa te numeri printre parasitele care au avut "onoarea" sa fie prietenele lui!
Mai bine linistita si senina,decat plansa si cu sufletul zdrente din cauza lui!
Continua sa-l placi,e ceva la care nu te poti opune,dar admira-l de departe,asa cum admiram obiectele la muzeu,nu cauta sa-i intri in gratii,risti sa fii ranita foarte rau.
Si,priveste cu atentie in jur,asa cum tu il placi pe baiatul asta,posibil sa te placa si pe tine un alt baiat, unul cu suflet, dar pe care inca nu l-ai observat, ocupata cum erai cu simpatia ta...
Invata sa observi si sa astepti, nu risipi sansa ta sa iubesti si sa fi iubita cu adevarat.

| BeiiBiiiyoo explică (pentru greece12):

Dar. nu stiu! Toate au plans dupa el dupa ce le-a dat papucii, dar...
El tinea la ele atata timp cat era cu ele. Cred...thinking

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

De ce ai vrea sa fi cu un baiat care pana la urma se v-a plictisi de tine si te va face sa suferi?
Stai linistita o sa uiti asemenea baiat pentru ca n-am motive sa n-o faci!

| gingergirl1 a răspuns:

Sa sti ca mi-ai amintit ceva! thinking Si la mine se apropie tot un an de cand mi-a placut de un IDIOT! Si imi pare incredibil de rau ca mi-a placut de el! Ce pare am despre acest baiat? Zici ca e colega mea! A stat cu un baiat 2 ore, cu altul 2 zile, adica cea mai lunga relatie a ei a fost cam cateva saptamani! Adica ea e cu un baiat ca...nu are ce sa faca, ca ea nu ii place de unul dintre ei, poate doar la inceput! De exemplu azi sa ieri s-a despartit de baiatul pe care il plac! Mdaa...a stat cu el doar 3-4 zile(ma rog lui nu prea ii placea de ea plus de asta nu il merita, e cel mai tare baiat pe care l-am cunoscut vreodata din toate punctele de vedere)
Oricum, nu inteleg de ce iti place de acel baiat despre care ne povestesti? Iti pierzi timpul degeaba laughing iti spun din experienta! Nu se merita! El nu place nici o fata cu adevarat!winking

| BeiiBiiiyoo explică (pentru gingergirl1):

Dar poate o place pe ea. Ca de cate ori s+au despartit am impresia ca ea l-a cautat mereu! O data ba chiar s.a certat cu o prietena de-a ei care s.a dat s-a dat si aia la el, si apoi am vazut.o fugind plangand! straight face
Oricum cred ca nu ma mai intereseaza asa de tare... Sau ma rog...

| BeiiBiiiyoo explică:

Pai... va multumesc tuturor,...
si de actuala sa prietena s.a despartit. Am vb putin cu ea si a spus ca nici nu i-a spus de ce! I.a spus doar > "Vreau sa ne despartim! "
si a spus ca e posibil sa o insele mai ales ca azi el a avut banchet!
Si mi-a mai spus ca mai mereu se saruta cu alte fete si chestii de genu, iar ea il ierta!
Aveati toti dreptate! Inclusiv creierul meu, dar din pacate nu inima sad

| xDirectioner5 a răspuns:

Eu zic sa nu-i mai acorzi atentie acelui baiat, el se pare ca umbla dupa fetele piți pe scurt! happy