| anonymus12345 a întrebat:

Buna seara,TPU! E putin mai complicat:

De o saptamana si jumatate imi place de un baiat. Avem cativa prieteni comuni,el fiind cu un an mai mare decat mine. Trec aproape in fiecare zi pe coridorul unde se afla clasa lui,doar ca sa il vad.( nu sunt obsedata,doar imi place mult happy ).Nu prea am curaj sa ii spun ce simt,plus ca nu am vorbit niciodata cu el,nici nu l-am salutat, dar am o prietena care e in relatii foarte bune cu el si mi-a spus tot ce stie despre el.Cu cat imi zicea mai multe, cu atat imi placea si mai mult de el.Stiu ca pare o prostie si nu stiu ce fel de persoana este, dar cred ca e baiatul perfect.Nu pot vorbi cu el deoarece sunt foarte timida si eu cred ca daca m-ar refuza m-as face de ras.I-am trimis pe facebook un mesaj "accidental", dar nu a spus nimic.As vrea sa stiu ce as putea face.Nu vreau sa par o obsedata si nu vreau sa-l sperii.

Multumesc anticipat! big grin happy

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa va faca cunostinta

| iloveunicorns a răspuns:

Incearca sa te bagi in vorba cu el, vorbeste cu prietena ta si spune-i sa va faca cumva sa vorbiti, si incearca sa-l cunosti mai bine si sa vedeti ce lucruri aveti in comun, si poate iese ceva. Cunoaste-l si petrece timp cu el, si dupa un timp daca crezi ca totul e ok, spune-i ce simti.

| neutrino a răspuns:

Baiatul a fost un domn, nu a dorit sa-ti arate ca ai facut o mare prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i spui prietenei tale sa mergeti ambele la el pe motiv ca ea ar trebui sa vorbeasca cu el, in acest stil faci si tu cunostiinta cu el, macar sa-i stii numele. Daca prietena ta se intelege bine cu el incearca sa intrii in grupul lor de prieteni.

| Smile3 a răspuns:

Roag-o pe prietena ta sa te ajute...De exemplu incearca sa mergi mai des cu prietena te pe coridor, si cand il vedeti, pune-o sal bage in seama(sa caute o scuza!) si dupa ce vorbesc ei despre acea "scuza", ea sa spuna:"Apropo, ea e prietena mea."! Dupa aceea mereu cand il vezi saluta-l, dar ai grija sa nu observi ca te duci pe coridor pentru el! Daca la inceput ii faci o impresie buna, totul va merge super!winking. Sper ca te-am ajutat:*

| anonymus12345 explică:

Il cunosc si stie cum ma cheama big grin, doar ca mi-e rusine sa vorbesc cu el, asa din niciun motiv.

| Smile3 a răspuns (pentru anonymus12345):

Atunci..Mereu cand il vezi, incepe si tu sa-l saluti!(crede-ma nu e atat de greu!).Dar totusi...ce ai spus in acel mesaj?!