Ieri seara, mi-am facut curaj si i-am spus baiatului de care imi place ca il plac. Dupa ce i-am zis asta am inceput sa ma simt ciudat si i-am trimis un sms in care spuneam ca a fost o prostie din partea mea ca i-am zis stiind ca el nu simte la fel. Apoi el m-a intrebat daca pot citii candurile deoarece nu aveam dreptate, adica si el simte ceva pentru mine. M-a intrebat daca vreau ceva mai serios iar eu i-am spusca mai mult da decat nu, oricum. Din pacate mi-a zis ca el nu e pregatit sa aiba o relatie serioasa cu cineva cel putin MOMENTAN. Nu stiu ce inseamna acel " momentan" si nu cred ca sunt in stare sa-l intreb. In dimineata asta m-a trimis un sms cu ce faci ca si cum nu s-a intamplat nimic. Nu stiu ce sa mai fac. va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Ángel_8890 a răspuns:

Mda. Oricum este un avantaj, deoarece el nu este indiferent chiar daca tu eai marturisit ca il placi. Oferai un ragaz ca sa gindeasca, deoarece el ti-a spus ca nu este pregatit. Dar tu vb cu el incearca sa afli ce ii place ce nu ii place.Niste lucruri banale, dar mai apoi vei vedea ca el se va atasa de tine.Nu este rau ca eai spus, ba din contra eu cred ca ai facut corect. Si el nu te va considera doar o prietena. Poate el momentan trece printr-o perioada mai dificila, lasa-l sa mediteze ca vei vedea ca va fi totul bine. Dar sa nu exagerezi permanent sa ii scrii, ca el mai apoi sa nu profite de acest lucru.Fii un pic indiferenta dar sa ai o anumita limita.Totul de abia incepe asa ca nu iti pierde speranta. Vorbeste in continuare cu el. Bafta

3 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Pai scuze ca iti spun dar te-a mintit ca sa nu te faca sa te simti oarecum prost.
Nu cred ca simte cine stie ce mult pentru tine.
Faza ca nu pot fi intr o rel serioasa momentan e o palavrageala ca sa nu insisti, un fel de pretext.
Mai bine vorbeste cu el, intr ce se intampla, de ce nu poate avea rel.Si zii daca ai sanse pe viitor.
Daca vezi ca nu te mai cauta sau nu te baga in seama lasa-l...
nu are rost.

| biancaandreea a răspuns:

Poate el este alt gen de baiat, poate ii place libertatea, sa aveti o relatie libera.Incearca sa mai discuti cu el pe tema asta, doar a zis ca nu vrea o relatie serioasa, nu o relatie cu o fata.Va mai intalniti.mai vorbiti, poate ajunge si el sa obisnuiasca cu tine. S-ar putea sa ai de suferit. Daca vezi ca te implici numai tu, uita-l.Mai sunt 4 mil. de baieti.Si cred ca ti-ai dori unul care sa fie innebunit dupa tine.

| Abracadabra95 a răspuns:

Eu zic ca acel momentan va fi pentru totdeauna! nu cred ca el vrea sa aiba o relatie serioasa! el e ca o albina care zboara din floare in floare! te sfatuiesc sa il lasi in lumea lui!