| MihaiDan97 a întrebat:

Buna seara TPU! N-am mai pus de mult o intrebare pe site si in ultimele 3 zile am citit tot felul de intrebari care de care mai ciudate.Si sunt curiors de anumite subiecte din acele intrebari, nu fac misto de nimeni toti au dreptul la libera exprimare la fel si eu si voi. Uite lista cu intrebari:
1.De ce anumite fete de 14 ani vor sa faca sex cu iubitii atat de devreme?
2.De ce trebuie sa exista acest orgoliu nesuferit?
3.De ce lumea e atat de geloasa?
4.De cand fetele au inceput sa devina atat de curve(scuzati expresia si nu va jignesc, sunt multe exceptii de aceasta teorie)?
5.De ce oameni renunta de a lupta, cand dau de necaz pur si simplu se ipierd?

Am niste idei la aceste intrebari:
1.Ca sa nu ii piarda, dar am vazut ca multe fete sunt abandonate dupa ce fac sex cu iubitul, pe care il iubesc enorm.
2.Am vazut cupluri distruse de acest orgoliu,de aceasta mandrie haina, stiu ca toti avem orgoliu si eu il am dar nu pot intelege de ce trebuie sa il folosim, provoaca doar durere si destrama multe cupluri.
3.Deci dupa cineva se desparte de cineva, fata sau baiatul trebuie sa ii faca gelos pe fostul/fosta, dar nu pot intelege de ce trebuie sa fi asa rau?
5.Am vazut copii care se sinucid oameni cu posibilitati care se sinucid pe faptul ca a aparut un necaz in fata, despartire sau altceva.Eu sunt genul de persoana care infrunta orce obstacol cat de greu ar fi si nu renunt atat de usor.Inima mea are o anumita ura nebuna fata de oameni.

Daca vreti sa stiti am 15 ani si nu vreau sa aud jigniri sau alte chestii, daca vreti sa jigniti vreau sa o faceti in alta parte.

Răspuns Câştigător
| Alemoni a răspuns:

Bună!
Deci, ţi-ai răspuns la întrebări. Uite răspunsurile mele :
1. Din curiozitate, din nerăbdare, din cauza iubiţilor prea "fideli" care le jură dragoste eternă.
2. Asta e o întrebare existenţială. Nu ştiu răspunsul E ca şi cum ai întreba ce e dragostea.
3. Unii exagerează cu gelozia. Alţii nu vor să piardă persoana iubită. Eu una nu suport băieţii care exagerează cu asta. Da, este normală gelozia, dar nu în exces. Iar de cei care vor să facă geloşi pe foştii, zic doar atât : Nu recunosc că au trecut peste.
4. De când viaţa a devenit şi ea aşa. Sunt motive diferite. Oricum, nu avem dreptul să judecăm.
5. Pentru că toţi vor calea uşoară. Unde sunt toti eroii? Ah, da. Uitasem că nu există.

1 răspuns:
| xCrazyGirl a răspuns:

Si intrebarea ta care ar fi?