| anonim_4396 a întrebat:

M-am cam saturat de oamenii astia de la noi din tara care judeca, sau au prejudcati.Mai ales despre fete,eu sunt baiat si mi-am dat seama ca,si la fete si la baieti exista atatea prejudecati de ****. Daca o fata vrea sa faca sex cu mai multi baieti,ce are? e fata,are nevoi fiziologice,nu trebuie sa-i sarim in cap sa-i zicem ca e o curva,sa fim seriosi.Si baietii care vor sa faca sex cu mai multe fete, ce au? Nu inteleg de unde pana unde generalizarile astea.Toti avem nevoi fiziologice,si nu toti ne intalnim iubitele si iubitii. Daca voi credeti ca asa e? sunteti niste oameni irealisti,nu toti ne intalnim iubitele si iubitii, nu toti.Si atunc merita sa da-i bani pe cineva care e experimentat si stie.Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| AdelaElena88 a răspuns:

Personal, cred ca este alegerea fiecăruia cum dorește sa își trăiască viața, și într-adevăr oamenii judeca foarte aspru mai ales femeile care au avut mai multe relații sexuale.La bărbați nu e chiar asa, după anumite mentalități, pot sa își umble mădularele pe unde vor, dar femeia e imediat etichetata după numărul partenerilor de a lungul vieții.Am ajuns și eu la concluzia trista ca oricât am încerca, nu exista egalitate între bărbați și femei ( ca femeie este putin dureros ) însă asta este. Oamenii judeca mult și prost, și aparent nu mai contează cum ești tu ca om, ca și caracter, dacă ca femeie ai avut mai mult de 3 relații sexuale, te poți numi "uzata ", din păcate.

| zHeArTz a răspuns:

Ce? cum? cine?
Nu am inteles finalul. Daa... partial este adevarat ceea ce spui, dar doar partial. Nu o sa existe niciodata egalitate barbat-femeie, asta'i o prostie. Sa existe repect si iubire? Asta da! Dar nu egalitate....clar nu!