| vasilemicutz a întrebat:

Buna seara TPU.ro! As vrea sa stiu ceva. am 13, 4 ani si mie imi place de o fata din clasa. Si eu si ea suntem timizi si cumintii. De vorbit, nu vorbim de loc, eu o ocolesc de emotie si atunci cand ma intreaba ceva transpir si imi pierd cuvintele. Cum as putea sa ma apropi de ea? As vrea sa ma imprietenesc cu ea. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Leutzzu a răspuns:

Pai ai putea sa incepi incetul cu incetul de la un simplu Buna apoi cauti si tu niste subiecte comune cum ar fi scoala o inviti la un film, la un suc si cand o sa o vezi ca este freicita alaturi de tine o intrebi si chiar daca zice nu trebuie sa treci peste sa nu devi salos Duar mai are balta peste. Succes!

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Deci dupa cate am obseravat majoritatea sunt timizi. Deci asta nu se vindeca doar ca iti zic eu. Daca vrei sa o iei usor si esti timid nu cred fa vei reusi. Trimitei si tu cumva un biletel si spune-i ca o placi pentru ca fata nu asteapta 7 ani pentru tine. Spune-i scurt si la subiect. Daca ii va placea si ei de tine vei observa in aptitudinea ei fata de tine dupa trimiterea biletului. Multa bafta. App crede-ma vb din exp sunt se varsta ta

| Zabbyel a răspuns:

Te apropi de ea cand iesiti de la ore happy o conduci spre statie happy pe drum o poti intreba daca are prietenii happy apoi zi ca vrei sa-i devi cel mai bun prieten adevarat happy daca te accepta ca prieten love struck apoi ca un baietash finut love struck o poti pupa pe obraz love strucklove struck (spune-i ca prietenii adevarati se pupa pe obraz) happy o conduci spre casa / incerci in fiecare zi.Ca conversatie intreab-o happy pe cine considera cea mai buna prietena din clasa / scoala happy daca are o buna prietena etc happy daca n'are cea mai buna prietena laughing intreab-o pe cine ar dori ca prietena / colega... apoi te duci tu si ii zici colegei respective ca X-(cea de care iti place) vrea sa fie prietena cu Z(colega)
incearca so ajuti mereu happy daca ai ceva banuti de buzunar pentru niste bomboane... dulciuri happy cumpara si ia-o hai sa papam ceva bun big grin numai noi2 love struck
Fi barbat fara sa fi timid/emotionat.

| MaiaMartinas a răspuns:

Vorbeste cu ea, fa un gest si arata-i ca-ti place de ea..nu o ignora, ca asa o vei indeparta..si fa-ti curaj, mai ales ca sentimentul poate e reciproc.Baftahappy