| jumbobadboy a întrebat:

De un timp am inceput sa fiu indragostit de colega mea de clasa.
Imi place foarte mult de ea happy
Problema e ca eu sunt din oras,iar ea e dintr-o localitate mai indepartata,asa ca pana nu incepe scoala nu ne putem vedea.
Nu i-am spus inca ca o iubesc, vreau sa-i spun fata in fata, nu prin intermediul internetului.Nu vreau sa pierd acea emotie happy
Am inceput sa-i fac comentarii dragute la poze si cred ca si-a cam dat seama ca o plac(mi-a multumit pentru ele )
Cand e in oras vorbim de numa,cea mai mare parte fata-in-fata,suntem foarte deschisi unul fata de celalalt, dar cum ea e la sat raspunde cam greu la mesaje.Pot sa spun destul de telegrafic.Nu stiu ce sa cred. Vrea cumva sa-mi transmita ca nu-i place de mine? Intr-o seara mi-a spus sa o iert ca raspunde asa greu, dar e la sat si nu are net e de pe date mobile.Nu stiu ce sa cred.Ce parere aveti?
Mentionez ca fata e cam emotiva.
Daca aventi ceva sugestii, sfaturi, etc le primesc cu mare drag happy

Ofer Funda happy

Multumesc!

5 răspunsuri:
| MidnightR a răspuns:

Te-ai astepta sa stea cu telefonul in mana 24/24 doar ca sa raspunda la mesaje.NU va mai lasati influentati atat de mult de niste simple chestii.
Pana la urma tot va trebui sa ii spui in fata.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Daca tu o iubesti cu adevarat, si nu cred ca e greu sa iti dai seama, sun-o chiar acum. Spune-i ca o iubesti, ca simti ceva pentru ea. Vezi ce zice, daca nu ii place de tine, nu ii va placea niciodata. Daca ii place de tine ''BINGO!'' laughing)

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai spune-i ca tii la ea. Acum trebuie sa o crezi si pe ea cand iti spune ca nu are internet.

| 24082000 a răspuns:

Spune-i ca o placi! Si ca vrei sa fii cu ea! happy

| LaryA a răspuns:

Daca tu crezi ca o iubesti cu adevarat spune-i pana nu va fi prea tarziu si desi sta la sat asta nu are trebui sa fie o problema. Este drept ca sunt sate in care nici semnal nu este si e greu asa sa comunicati, dar iubirea invinge distanta :X