| Alexandra_Alexa_1993 a întrebat:

Buna seara tuturor! Este prima oara cand pun o intrebare pe TPU. Sper sa ma ajuta'ti!
Tatal meu cunoaste un baiat de 1 an si jumatate. Intr'o zi a venit cu el acasa deoarece el vazuse o poza cu mine si vroia sa ma cunoasca.
Am iesit cu el vazand ca tot insista si de doua saptamani tot iesim.
Pana aici totul normal insa el mi-a spus ca sta cu fosta prietena in aceeasi casa.
Mai si sta in spatele blocului meu.
Spune ca e mai complicat si ca trebuie sa am rabdare si incredere.
Spune ca vrea sa avem o relatie.
Mi'a prezentat multi prieteni si pe fratele lui.
Totusi nu reusesc sa inteleg. Cum noi stam in Italia el spune ca ii trebuie bani sa o trimita in Romania cu autocarul.
Chestia este ca el are Bmw si nu imi vine sa cred ca nu are macar 100 euro ca sa o trimita pe fosta in tara.
Eu cred ca nu exista asa ceva.
Cati dintre voi ar sta cu fosta in aceeasi casa?
Eu cred ca vrea sa fie si cu mine si cu ea?
Nu m-am aflat niciodata intr'o asemenea situatie si as vrea sa ma ajutati daca puteti cu un sfat.
Fara jigniri.
Va multumesc si va pup!

Răspuns Câştigător
| VIP3r a răspuns:

Stai deoparte, sfatul meu, din cate se pare este destul de ciudata situatia. Nu se merita sa te bagi in asa ceva, nu cred ca va fi bine de tine, el probabil vrea sa fie cu ambele si... esti o optiune buna pentru el. Daca totusi vrei sa mergi mai departe, fii cat mai rezervata posibil, este foarte ciudat omul.

PS: de ce te-am jigni? Doar ai cerut un sfat, nimic mai mult.

Mult succes happy

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El este baiat destept, nu stiu insa ce rol joaca aici tatal tau.

| Alexandra_Alexa_1993 explică (pentru neutrino):

Pai tatal meu este prietenul lui.
Se cunosc si probabil are incredere in el.
Eu insa nu prea stiu ce sa zic.
Este suspecta treaba.
Deasta incerc sa aflu parerea mai multor persoane.

| Geezgirl a răspuns:

Ok, are BMW.

| Alexandra_Alexa_1993 explică (pentru Geezgirl):

Are dar nu asta conteaza. Am specificat pentru ca spune ca nu are bani sa o trimita pe fosta in tara. Intelegi?

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Tatal tau ar trebui sa nu-si uite calitatile pe care le are un tata, iar una din ele este ca copilul sau sa fie in siguranta, sa-si termine studiile, nu sa vina acasa cu toti maimutoii, deoarece nu mai suntem in acele vremuri cand o cunostinta venea acasa cu un baiat/ fata si de buna voie trebuia sa accepte propunerea si sa treaca ori la pat ori la maritis.
S-au schimbat multe de atunci; astazi relatiile se infiinteaza intre persoane care se iubesc, se respecta si isi doresc sa ramana toata viata unul langa celalalt!
Iar tie sa-ti iasa prostiile din cap cum ca tipul are BMW si nu mai stiu eu cu ce iese imbracat pe afara...
Acest baiat momentan se afla intr-o relatie. Si-a batut joc de fata respectiva, iar acum vrea sa-i dea papucii sa te ia pe tine de noua!
Vrei sa fii o femeie fericita in viata? Cu siguranta ca vrei, iar pentru asta trebuie sa ramai cu picioarele pe pamant deocamdata, deoarece, e logic ca ar trebui sa respingi aceasta propunere!
Sa nu cumva sa cazi in plasa pentru ca nu o sa-ti mai revii.
Oi mai fi si "fata mare"!
Ce bine i-ar prinde o virgina acum, nu?
Eu ti-am spus ceumgandesc si cum as proceda in situatia ta; decizia finala e a ta!

| Asian a răspuns:

Nu e pentru tine acesta

| kingsinatuo a răspuns:

Eh. vrea si el sa... mai multe fete... mai bine stai cuminte singura si nu te baga in asemenea prostii ca dupa aia se fac alte scandaluri si nu cred ca vrei happy

| Alexandra_Alexa_1993 explică:

Mersi mult VIP3r! Iti dai seama ca si mie mi se pare nu destul foarte ciudata insa sunt genul de persoana care inainte de a judeca un om sau o situatie prefera sa aiba putina rabdare! Mai ales pentru ca nu il cunosc bine si aici in Italia cand platesti chirie sau cand stai cu alte persoane in casa e mai greu sa te eliberezi! Eu nu am de gand sa astept mult! Vreau sa am un dialog normal si matur insa nu prea stiu cam ce sa zic!

| Alexandra_Alexa_1993 explică:

Wow! Abbccfhdh... Sa stii ca am zis ca are Bmw nu pentru ca asta ma atrage la el ci pentru ca cineva care poate intretine o masina 100 euro trebuie sa ii aiba! Am zis eu vai sunt virgina sau ce zici tu. Iar despre tatal meu stai linistit ca are grija de mine si nu e ca mi-a gasit sot ci doar pe cineva cu care sa ies. Am scoala facuta in Italia nu st o pustoaica fara creier si nu ma uit la lucruri materiale! In fine. Cine nu intelege asta e! Eu am vorbit destul de clar!

| Alexandra_Alexa_1993 explică:

Eu am o scoala facuta aici! Am plecat ca sa fiu cu parintii mei. Nu st o persoana fara creier si materialista! Am zis ca are Bmw pentru ca o persoana cu Masina trebuie sa aiba bani sa o si intretina si macar 100 euro ar trebui sa aiba sa trimita fosta. Ei nu st despartiti din cauza mea. Si tatal meu nu mi l-a prezentat ca sa ma marit sau altceva!