Buna seara tuturor! happy In primul' rand, tin sa anunt ca am incheiat o relatie acum ceva timp, un bun prieten devenit iubit, dupa neintelegeri, dupa care indiferenta, impacare, clipe romantice din nou, suferinta, trecut prin stadiul de rezerva, indragostit pana peste cap, si amintiri ce nu ma lasa sa dorm, dar mai ales, speranta aia nenorocita, ca poate fata mea se intoarce, asa cum a mai facut-o, si teama ca va pleca la fel de repede. Eh, vreau sa se termine! Vreau pe altcineva! Vreau un inceput nou, si sa se schimbe toate! Simt ca sentimentele incep sa se transforme in ura. Am incercat sa o evit, sa fiu indiferent fata de ea, dar nu pot! Cand o intalnesc lucrurile decurg de parca nu as avea nimic, si clipele in care ea e langa mine, sunt ca o raza de soare, dupa ce pleaca, devin o otrava, un venin, Regrete. Ideea e ca sunt sufletist, ma atasez extrem de tare cand vad ca o persoana imi ofera incredere, si imparte cu mine lucruri urate. Pur si simplu! Imi place sa fiu alaturi de persoane la greu! Imi place sa fac lumea sa rada, sa ii aduc zambet pe buze oricat de suparata ar fi. Sunt extrem de indraznet si glumet, cand capat ceva experienta cu o persoana noua, dupa o ora doua de stat cu ea, deja imi permit destule, in limita bunului simt, normal. Initial sunt timid, si ma pierd, dar nu dureaza mult si nu ma mai opresc din vorbit. Singura solutie pe care nu am incercat-o e sa incep o relatie noua. Nu pot face asta deoarece ma simt complexat de unele defecte. Ea ma cunostea, ma accepta, si a trecut peste, asta pentru ca eram prieteni initial, iar aspect fizic nu a mai contat.
Asadar, sfaturi de la voi!?
17 ani am, daca are vreo relevanta detaliul.

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

17 ani? viata merge inainte, iar dezamagiri vor mai fi, nu ti le doresc, nu spun ca asa va fi 100%,doar incerc sa fiu putin realista!
Era femeia vietii tale,din cate vad!
Esti complexat dc? la fel cum ea te-a cunoscut si te-a acceptat,o poate face oricare alta!
Ai incredere in tine! si fi cel care ai fost si pana acum! nu te gandi sa te bagi intr-o alta relatie,poate nu va reusi!
Gandeste-te cat de frumoasa-i viata,iesi cu prietenii,fa-ti cunostinte noi! iesi, vezi lumea si poate in aceste iesiri, vei cunoaste pe cineva care iti va schimba viata!
Iti doresc tot norocul din lume! lasa trecutul, gandeste-te doar la viitor! ea nu merita, daca merita acum era langa tine!

| doc69 a răspuns:

Daca poti da o calatorie singur in locuri in care nu ai mai fost si umple-ti sufletul de frumuseti altfel..si mediteaza la ce esti la ce vrei sa fii si la cum i-ai spune celei de langa tine cum simti si ce doresti. Apoi intalneste-te iar cu prietena ta..vezi cum reactionezi cum reactioneaza. dati un timp fara ea sa te aduni sa meditezi sa traiesti

| Azµre a răspuns:

Mergi mai departe, nu e prima și nici ultima!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Bafta!

| magazinulDepeBlog a răspuns:

Eu am o intrebare simpla: De ce nu incerci un nou inceput cu EA? Daca relatzia voastra a inceput cu prietenie - in momente de criza trebuie sa se bazeze tot pe prietenie. Ii spui ce te deranjeaza, ii spui ce si cum simzti; chiar daca "fata din ea vrea sa te joace pe degete", prietena din ea te va asculta si se va gandi cum sa ajute la rezolvarea problemei.

| ctlaida a răspuns:

La 17 ani este doar inceputul. Daca relatia voastra din punctul tau de vedere nu mai are viitor aseazate pe o banca cu ea si pune linie spune-i ce iti place si ce nu iti place daca aceste lucruri care nu iti plac dispar atuncci poti sa mai continui ca vad ca o iubesti.Fiecare sac are peticul lui asa ca sa nu traiesti cu impresia ca nu vei mai avea alta iubita daca pentru tine esti urat pentru altcineva poti fi foarte frumos. Eu sper sa treci peste asta si sa fi ok!