| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

deci sunt impreuna cu un tip de 2 luni dar problema este ca e foarte timid si sta foarte mult in casa si nu prea ne petrecem timpul impreuna. Recent mi-am dat seama de lucrurile astea si nu pot sa-l las, m-as simti foarte prost si nu stiu ce sa fac, simt ca ne indepartam si ma simt naspa rau, dar nu e o relatie pe care o vreau.

Deja simt ca incep sa ma atasez de altcineva ..care pare a fi genul meu si nu e ok sa fac asta.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Totul se rezolva prin COMUNICARE.
Deschide subiectul cu el si discutati. Este posibils a-si fii dat si el seama, dar poate ii este jena sa discute.
Daca esti mai indrazneata si iti place baiatul, ia tu atitudine si deschide subiectul. Lucrul asta e intampla si in casnicii, cand ceva se impotmoleste si daca unul din parteneri nu deschide gura sa discute problema cu celalalt, situatia se raceste si se despart.
Intr-o relatie, trebuirile merg ca pe roate, doar daca partenerii comunica. Asta este si secretul relatiilor foarte lungi si fericite.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ba e foarte ok. Ca o relație să se dezvolte, ambii trebuie să fie interesați ( să le placă celălalt) și să facă efortul să facă ceva împreună. Dacă numai dta ești interesată și celălalt nu, nu ai ce să îi faci.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să discuți cu el despre aceste lucruri.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l, nu-i mai pierde timpul. Din moment ce te "atasezi" de altii, e clar ca nu il iubesti si iti mai si bati joc de el.

| StefanutC1 a răspuns:

Lasa-l