| Sara10LaviniaLavy a întrebat:

Am o problema marecrying Ma puteti ajuta cu un sfat va rog? Este asa de rau sa fii sufletist\a? Mereu cand petrec timp cu o persoana (matusa, asistenta, profesoara.) pe care nu o vad in fie care zi, ma atasez foarte tare de ea...si apoi daca nu o vad imi vine dorul de ea si incep sa plangcrying((... pentru ca asa is eu proastaaacrying(((

Răspuns Câştigător
| Andrrr a răspuns:

Nu esti proasta.Cum poti sa spui asa ceva?!? Din contra, ai un suflet mare si pur, care merita sa aiba parte doar de lucruri frumoase.E un lucru foarte important sa fi o persoana sufletista, dar esti si un mare dezavantaj.Atunci cand iti pasa prea mult, oamenii profita de asta si poti ajunge sa fi ranita.De cele mai multe ori, cand pui suflet in ceva sau pentru cineva, cealalta persoana nu stie sa aprecieze cu adevarat assta, nu stie sa vada sentimentele pure si lipsite de interes pe care le ai fata de ea.Ai grija cu aceste sentimente pentru ca astfel poti fi manipulata foarte usor si vei avea multe de pierdut.Incearca sa nu iti mai pese atat de mult de tot ceea ce se intampla in jurul tau, sa nu te mai atasezi atat de repede de persoane si, cu atat mai putin, cu atata intensitatea pentru ca vei suferi foarte mult, pentru ca pur si simplu nu merita.In ziua de azi putin sunt cei care apreciaza, recunosc si respecta sentimentele adevarate.Majoritatea se comporta cu ele ca niste jucari, le folosesc si cand nu mai au nevoie de ele le arunca intr.un cotisor si uita de ele pana cand au din nou nevoie de ele.E trist, intr-adevar, dar e realitatea, o realitate cruda care nu cred ca se va schimba prea curand.Nu mai suferi si nu mai tine decat la persoanele care iti impartasesc sentimentele, acei oameni la care merita cu adevarat sa ti. Sper ca te.am ajutat macar putin big grin

| Sara10LaviniaLavy explică (pentru Andrrr):

Da.sad ai dreptatte,, dar nu e,, acea persoana de vina'' ma iubeste(ca pe o fiica) dar ne vedem rar(crying

7 răspunsuri:
| Floris83 a răspuns:

Ești într-adevăr prea sensibilă, lucru ăsta dacă nu-l controlezi îți poate aduce și alte suferințe în viață, de obicei în relația cu un băiat, și în viitoarea familie, așa e firea noastră!

| Sara10LaviniaLavy explică (pentru Floris83):

Pai eu nu ma refer la baieti... ma refer in general.sad

| Floris83 a răspuns (pentru Sara10LaviniaLavy):

păi și eu la general am vorbit că poate să-ți creeze probleme, dar cela mai dureroase sunt acestea de care am și zis, că se poate răsfrânge într-o relație viitoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te inteleg si chiar ai un suflet mare, dar aici se pun intrebari despre TPU.

| Wehrmacht a răspuns (pentru anonim_4396):

Este Familie/Relatii nu totul despre TPU.

| Sara10LaviniaLavy explică:

Mersisad :*:*