| Anutza16Bcc a întrebat:

Ajuta-ti ma si pe mine va rog! oare am facut o prostie? (Hey! Ajutor! Imi place de un baiat din cartier, dar nu stiu cum sa-l abordez. Doar il cunosc din vedere. Pot sa zic ca nici nu ne salutam.sad trece mereu prin fata scarii mele. Am doar numarul lui de telefon. ce sa fac? Plss ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi.=asta era data trecuta). Acum insa cand a trecut prin fata pe la mine l-am strigat si i-am aruncat un biletel in care scria "Lasa-mi si mie te rog un mesaj cu numarul tau" si i-am scris acolo numarul meu. A zambit si a zis ca da. Au trecut 15 min si nu am primit mesaj. Dar oare am facut o prostie ca i-am scris biletel? si daca imi da mesaj ce sa ii zic? nu vreau sa ma creda fata usoara pentru ca nu este asa. Va rog sa ma ajutati si pe mine! Va rog! Va rog

2 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Nu e un gest disperat stai linistita. Poate iti va da mesaj. Daca nu insa nu mai incerci nimic. Adica te comporti ca si pana acum. Il saluti si atat. Desi eu una cred ca va raspunde. In fine.si gestul nu e disperathee hee e chiar simpatic. Daca iti da mesaj. poti sa incepi cu un "ce faci?". Si apoi gasesti. Spui ca stati in acelasi cartier. Gaseste si tu ceva comun. O persoana cunoscuta de amandoi, sau daca sunteti la aceeasi scoala. Nu stiu. Ca de spus ca il placi nu o sa ii spui din prima. Si stai linistita ca nu o sa te considere o fata usoara happy Bafta! Sper sa iti raspunda.

| nIMic_3176 a răspuns:

Nu o sa te creada usoara. Te crede disperata.