| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG SA-MI DA-TI UN RASPUNS As vrea si eu sa imi spuna cineva cu siguranta daca este vreo posibilitate sa fiu insarcinata, deci am avut relatii sexuale aproape acum 3 luni, si de atunci mi-a venit ciclul de 2 ori, a 2-a oara mi-a intarziat foarte mult, si dupa aceea am facut si doua teste de sarcina ca sa fiu sigura, amndoua au iesit negative(firme diferite) dar de ceva vreme mai precis de cand mi-am bagat in cap faptul ca as putea fii insarcinata am inceput sa am dureri de san si ma si gadila, dureri de burta, ba chiar am impresia ca mi-a aparut o linie neagra pe abdomen. Deci este posibila o sarcina? Ps: contactul nu a fost dus mana la capat a intrat decat vreo 3 cm dar fara protectie.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai ginecologul iti poate spune daca etsi insarcinata sau nu cu 100% certitudine. Nimeni de pe internet nu poate vedea ce este in uterul tau. Insa, cel mai probabil, dat fiind ce povestesti, nu esti insarcinata. Cu siguranta, numai medicul iti va spune, pana nu ajungi la consultatie, nu stii.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu esti insarcinata,e doar obsesia ta.
Cand a intarziat foarte mult,posibil sa fi facut vreo deviatie hormonala. Poate ai obosit,te-ai stresat cu ceva,ai mancat dezorganizat,ai tinut vreo dieta,poate ai racit,cauzele intarzierilor de ciclu sunt atat de multe!
Daca,desi a intarziat,a curs cantitatea si culoarea obisnuite,nu ai de ce sa-ti faci griji.
Mai fa un test de sarcina si, daca nu-ti iese ideea din minte, mergi si la medicul ginecolog!

NOname
| NOname a răspuns:

Probabilitatea să fii însărcinată este extrem de mică, însă cel mai bine ar fi să te consulte un ginecolog. Baftă!

| ciresik80 a răspuns:

Nu esti insarcjnata dar daca te tot gandesti ca ai putea fi iti creezi singura simptome de sarcina prin autosugestie, se intampla multor femei acest fenomen al sarcinii false.

| deeeeea1 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, testele negative si aparitia ciclului spun asta. Poate fi o dereglare hormonala sau vreo infectie.Mergi la medicul ginecolog pentru un control sa fi linistita, dar o sarcina eu zic ca este exclusa.:*

| Mihai19MaxX a răspuns:

Stai linistita mai.Totul este ok.La o asemenea situatie fosta mea iubita nu era ingrijorata deloc si eu stateam cu o frica... laughing

| Biencuta_5593 a răspuns:

Nu esti insarcinata. daca nu iti venea de loc ciclul dupa actul sexual insemna ca estiwinking.

| marianna2011 a răspuns:

Poti sa verifici perioada cand poti ramane insarcinata calculand perioada fertila. sunt situri cu asa ceva eu am gasit unul pe www.calendar-fertilitate.ro sau desigur testele de sarcina

| oana122 a răspuns:

Mi-a venit ciclul a treia oara dar acum sunt putin panicata adica ma doare spatele si am impresia ca mi-au crescut sanii, adica imi pot vedea venele, si sfarcurile mele care erau bagate inauntru acum dau sa iasa.imi este putin frica...deci voi ziceti ca nu este posibil.