| Muppet a întrebat:

Bună seara! Vreau să cer un sfat și nu știu se la cine așa ca îl cer de la voi happy Este o poveste lungă dar pe scurt simt câteodată ca ar trebui sa ma despart de iubitul meu actual. Îl iubesc dar se întâmpla foarte des sa ne certam din nimicuri și nu îmi plac chestiile astea și multe din gesturile lui. În schimb sunt alți 2 băieți care mă plac și eu nu știu. nu m-am gândit niciodată la ei pentru ca îl iubesc pe cel cu care sunt acum. Unul din băieți e mai rușinos și ezita sa îmi spună (probabil și din cauza faptului că știe ca am prieten) și celalalt e de treaba dar nu cred ca aș putea avea o relație cu el.

Deci credeți ca e bine sa îl las pe cel pe care îl iubesc(din motiv ca nu ii suport anumite lucruri și când i-am zis despre asta mia reproșat ca și eu am defecte) pentru băiatul mai rușinos care ma place de mult timp (și ma înțeleg foarte bine cu el)!? Nu vreau sa ma despart de iubitul meu pentru ca suntem împreuna de mult timp și cu toate astea îl iubesc...

Răspuns Câştigător
| Change a răspuns:

Il iubesti? Asta este tot ce conteaza.Vezi tu, toti avem defecte si nici pe el nu l-au ocolit.Este normal sa nu suporti unele gesturi dar ar trebui sa nu le faca atata timp cat tu esti acolo(cu el). Daca te iubeste va incerca sa se schimbe(asta daca sunt niste gesturi cu adevarat rele adica"malefice" ca sa spun asa) dar nu ar strica sa faci si tu acelasi lucru.
De ce sa te desparti de el daca el te iubeste si tu il iubesti? Toata lumea se cearta cateodata(asa este cand ai prieten), important este sa vorbiti despre asta si sa rezolvati totul(mai faceti si compromisuri:el pentru tine si tu pentru el).
DAca il iubesti sau nu tu sti. Vorbiti despre asta si luati o decizie impreuna.

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Eu zic sa vorbesti putin cu el despre lucrurile astea, sa ii spui ce te deranjeaza si sa iti recunosti si tu greselile...Nu cred ca ar trebui sa te desparti de el, vorbeste doar cu el explica-i ca va iubiti si nu isi au rost certurile astea...impreuna poate gasiti o solutie.Bafta!

| CandyES a răspuns:

Eu nu prea cred ca totul este asa de roz precum specifici tuwinking. Daca spui ca iubitul tau te deranjeaza cuu anumite faze pe care le face tu ar trebui sa vorbesti fata in fata cu el si sa ii explici ca nu-ti plac ca te deranjeazahappy desigur asta daca mai vrei ceva cu el si daca chiar il mai iubesti. pentru ca din cate aimentionat tu mai sus ai mari planuri cu cel timidwinking. Nu-ti fa atatea iluzi e timid acum pentru ca nul cunosti tu chiar asa de bine, insa daca o sa vrei ceva cu el o sa ajungi sal cunosti si poate ca ai sa regreti ca ai renuntat la prietenul tauhappy pentru ca roata se intoarce. vezi?raised eyebrows asa fac si baieti cu noi si dupa aia noi ne vaicarim ca ne simtim ranite, si ei tu cum crezi ca s-ar simti, prietenul tau cum s-ar simti daca chiar te iubeste happy?!

| Annd a răspuns:

Nu face lucruri pe care ai putea sa le regreti mai tarziu. Asa mi s-a intamplat si mie, dar sunt inca cu el,pentru ca il iubesc si indiferent de cat ne-am certa, stiu ca o sa ramanem mereu impreuna pentru ca altfel nu se poate. Deci, mai gandeste-tewinking

| wildkiss a răspuns:

Pai daca nu va intelegeti da ar trebui sa va desp si daca va desp trebuie sa merg inainte si sa ai o relatie cu baiatul cu care crezi ca poti avea o relatiewinking

| Isabellaissa a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu ar trebui sa te gandesti deloc la alti baieti.Toti avem defecte. Iubeste-l si cu defecte(care sunt certurile) si fara.Nu te desparti de el,toti baietii au fazele lor, dar va trece intr-o perioada mai scurta sau putin mai lunga, dar accepta-l asa.Sunt sigura ca si el te iubeste pe tine si chiar puteti sa aveti o relatie si mai lunga decat credeai vreodata.Cat despre ceilalti 2, eu zic sa-i lasi deoparte si sa le explici frumos ca tu ai prieten pe care il iubesti si sa inteleaga. Sper sa nu faci greseala de a fi cu 2 deodata.E de neiertat.Eu zic ca trebuie sa fii fericita ca ai langa tine un baiat care te iubeste cu "defecte" si fara.Succes,RamOoNa!