| FanMJJ a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, ori sa ma despart de ea ori sa raman cu ea sad. Sunt cu o fata de aproape 11 luni si ma tot gandesc sa ma despart de ea.Nu exista zi sa nu imi reproseze ceva. Azi dimineata mi-a reprosat din nou ca aseara am vorbit cu ea sictirit, dar eu nu i-as vorbi asa niciodata sad. Mereu trebuie sa ne certam din niste nimicuri. O iubesc mult si nu vreau sa ma despart de ea...dar pe de alta parte as vrea pentru ca nu mai pot sa ma cert cu ea tot timpul. Daca vede ca am dreptate imi spune,, bine " si nu mai vb cu mine. Mereu trebuie ca ea sa aiba dreptate. Niciodata nu are timp sa stam impreuna, dar mereu are timp sa se intalneasca, cu prietenele. Au fost si unele amintiri frumoase, dar mai multe au fost cele dureroase. Ce sa fac? sad

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Amice prietenele alea sunt femei sau barbati? cum poti sa o crezi ca se vede cu prietenele daca te insala chiar cand pui intrebarea pe TPU? ai grija sa nu suferi nu se merita

| h3r a răspuns:

Nu-i știm părerea. Încearcă s-o iei altfel, mai frumos, să nu-i dai impresia de sictir. Dacă nici așa n-o să fie bine și într-adevăr e mofturoasă, atunci tu n-ai nicio vină și trebuie să pleci că nu-i de tine.

| Raiiiisa a răspuns:

Cred ac oricine s-ar simti sad intr-o relatie ca a ta.
Se vede ca ea nu te iubeste la fel cum o iubesti tu,ca altfel nu ar mai cauta subiecte de cearta,reprosuri,si ar mai lasa si de la ea.
Iar daca vrea un pampalau langa ea care sa-i dea mereu dreptate, chiar si atunci cand nu are, explica-i ca tu nu esti asa.
Probabil ai fost prea bun cu ea si ai lasat cam mult de la tine, iar ea si-a luat-o in cap.

Intr-o relatie trebuie sa fii fericit, nu sad.Altfel mai bine fara.

| Mirke a răspuns (pentru Raiiiisa):

True, sad no more, don't worry be happy!

| Raiiiisa a răspuns (pentru Mirke):

:*

| En3Rgi a răspuns:

Decat sa iti mai pierzi timpu du-te si despartete de ea.Cu,,,curaj.Iati inima in dinti si spune-i ca nu o mai suporti si ca vrei sa te desparti de ea.

| Hαppiηеss a răspuns:

Faci ce iti spune inima daca tu consideri ca esti fericit langa ea poti continua daca nu ar fi bine sa o lasi si sa iti gasesti pe altcineva care te intelege. In general intr-o relatie cand apar certurile e clar ca partenerii nu se mai potrivesc..cred ca asta e si cazul tau si nu are rost sa continui o relatie care nu duce nicaieri. Alegerea e a ta gandeste-te bine. Bafta!

| Mirke a răspuns:

Eu zic sad, sa il iei pe sad de mana, sad, si sa o lasi in pace, sad, nu o privii ca pe o despartire, sad, dar fa-ti prietene noi, happy, apoi vezi daca vei mai fi sad, si daca o vei mai vrea sa fie sad, si vei fi happy, the end, vb romaneste sau ce motherul draq e aici. SAD.

| FanMJJ explică (pentru Mirke):

Greseala mea, scuze. Am dat copy paste la aceasta intrebare, si s-au copiat si emoticonurile.

| Expressions a răspuns:

Complicata situatia... Chestia e ca daca amani despartirea o sa iti fie mai greu pe viitor. Clar nu e de tine daca tot timpul are ceva de comentat. O sa fie greu dar o sa treci peste. (acesta e doar un sfat, decizia tot tu o iei dar eu asa as face)

| LittleLady a răspuns:

Spune-i ca daca nu inceteaza din a fi irascibila va despaartioti. Dupa mine asta ar merge, caci daca ea te iubeste ar face orice ca voi do sa ramaneti impreuna.
Explica-i ca o iubesti prea multi ca sa o certi, spune-i calm, tot ce ai pe suflet si va intelege.
Imi doresc mult sa nu va despartiti pentru ca stiu ce inseamna sa pierzi persoana la care tii cel mai mult si stiu ce greu se cladeste o relatie de lunga durata.
Mult noroc sin partea mea si o seara linistita!happy

| GutuvanMorgan a răspuns:

Baiete, situatia se va schimba in mai rau ...cauta-ti alta si nu repeta greselile ce le-ai facut cu actuala.O sa fii asa de plictisit de actuala, daca ramai cu ea, incat o s-o inseli cu toate babele, si dupa toate colturile.

| Issabela26 a răspuns:

Buna!
in primul rand cred ca ar trebui sa pui in balanta lucrurile frumoase cu cele mai putin frumoase. de altfel cred ca ar trebui sa te gandesti daca reprosurile ei sunt fondate adica poate si ea are dreptate intr-o anumita masura iar mai apoi ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce te nemultumeste si sa o intrebi si pe ea ce o nemultumeste astfel poate veti gasi o cale de mijloc iar daca nu o veti gasi poate nu exista.

| CrissuLinii a răspuns:

Stiu ca e greu in situatia asta, dar ea pare o fata prea nehotarata. Vorbeste despre asta cu ea! Spune-i tot ce simti de situatia asta, si vezi daca si ea simte la fel. NU te grab, mai intai vb cu ea:* Fundahappy

| CrissuLinii a răspuns:

Dar, mai bine o lasi, si pleci ca nu-I de tinebatting eyelashes

| ollya a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat nu trebuie sa va despartiti asa usor... poti doar sa te prefaci ca o lesi, ea va intelege ca te iubeste ft tare si va incerca sa te intoarca, dar tu te intorci la dinsa doar in cazul dac se va schimba

| bladd a răspuns:

Dac tot continua asa despartate de ea prin cel mai neplacut mod sau fa la fel ca ea sa vad cum te simti tu cad ea iti face asa.

pupici si mult noroc cu relatia ta!