| Denisaasterix a întrebat:

Buna!
Sexul oral e normal sa fie facut atunci cand esti intr-o relatie de lunga durata.Dar mie mi se pare o prostie si o bataie de joc. Daca iubesti pe cineva nu poti sa il/o injosesti astfel..parerea mea
Voi ce spuneti, e normal?

Răspuns Câştigător
| OlariuRox a răspuns:

Nu e normal se va duce respectul dintre voi 2.

30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să fie normal? Perversiunile sexuale?
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Fiecare cuplu îşi stabileşte propria normalitate (de comun acord).

Nu îţi place? Nu îl practica! Dar nu ai niciun drept să-i judeci pe cei care îl practică; nu te priveşte.

| Denisaasterix explică (pentru NOname):

Nu i-am judecat. eram doar curioasa cati dintre voi sunt de parerea mea!

| onasis1961 a răspuns:

In intimitate, totul este permis daca ambi parteneri sunt de acord si le face placere!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
normal? asa crezi tu?
total impotriva si cu asta basta!
O seara bunahappy

| greenmile00 a răspuns:

Ba sigur ca poti, e in natura noastra sa o facem. Intr-un fel sau altul, toate modalitatile ce implica perversiuni in diferite cantitati, conduc la amplificarea placerii sexuale. Un cuplu are doua fete... cea in care apare ideea de respect, de tandrete, si cea in care respectul si tandretea dispar. Pentru un moment de placere reciproca, se accepta sacrificiul. Dar sa fie clar... e nevoie de implicare reciproca. Totul se face de comun acord.

| Alfonso a răspuns:

Daca iti place, e OK, daca nu, nu!big grin

| 愛日本 a răspuns:

Din cate am auzit eu, daca nu faci sex oral pierzi 99, 9 % din barbati straight face
Stupid.

| Azre a răspuns:

Depinde de mentalitatea fiecăruia, sexul oral numai este un tabu, este ceva ce se întâlnește tot mai des în ziua de azi mai mult că dai de el acolo unde nu există o relație stabilă și nici măcar o relație ci doar o noapte furtunoasă și apoi te trezești cu dumnezeu știe ce boli.
Sexul oral este pentru cine vrea nu ești obligată să îl practici.
Dar recomandat este să încerci atunci când ai un partener stabil.
Acum rămâne la alegerea ta dacă vrei să îi oferi partenerului sau nu așa ceva, la urma urmei sunt și bărbați care doresc să ofere partenerelor fără să își dorească înapoi. Acum baftă la băieți!

| Oana92 a răspuns:

Si ce anume e injositor la sexul oral? Oameni buni, trezirea! Ce e scarbos la un penis sau la un vagin? Nu e tot o parte din corp? Daca la inceputul omenirii oamenii alegeau sa isi acopere gura si mainile si sa le considere rusinoase azi sarutam organele genitale ca pe ceva normal si ne feream sa ne sarutam buzele sau mainile. E o tampenie sa mai consideram sexul oral si sexul in general un subiect tabu. Organele genitale sunt organe ca toate celalalte, ce e asa injositor sa le saruti?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da, in pat este permis absolut orice si in principiu cam acolo ar trebui sa ramana.
Perversiuni sexuale sunt materialele semi-pornografice (uneori chiar pornografice) de pe toate posturile de televiziune. Iubirea intre un barbat si o femeie nu trebuie sa aiba margini acolo unde trebuie ea sa se desfasoare (in intimitate nu in vazul poporului sau mai rau, in lumina reflectoarelor).

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E cumva impotriva firii umane, deci e o perversiune. Exista o mare nonconcordanta, prin,, unirea,, celei mai supuse lipsei de igiena a corpului cu cea care trebuie cel mai igienic intretinuta.Nu-mi pot explica atingerea cu gura a anumitor parti, cu alimentele sau cu gura sau pielea copiilor.Multi considera asta ca ceva firesc, altii o sursa de venit.Anumite lucruri ar trebui sa diferentieze omul de animal, ratiunea de nebunie.De acord cu tine.

| sayWhaaat a răspuns:

E normal parerea mea, nu e injosire, e ceva ce are loc in majoritatea cuplurilor.

| Raiiiisa a răspuns:

Este normal din moment ce tot omul a inventat si asta,doar ca unele persoane il practiva, iar altele nu.
Parerea mea este ca sunt alte modalitati mult mai injositoare pe care oamenii il fac fata de persoana iubita, cum ar fi violenta si multe altele.
Si cand esti intr-o relatie si mai ales serioasa, atunci te daruiesti cu totul persoanei iubite, iar daca tu nu vrei sa te "injosesti", stai linistita sunt multe care nu o i-au ca pe o injosire si la are barbatii apeleaza pentru ca femeile de acasa nu le ofera ceea ce isi doresc.Asta da injosire.

| Girly111 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Total de acord.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Girly111):

Mersi.
Iar pentru cei care spun ca este o perversitate,nu mai fiti penibili, pentru ca perversi sunteti tot timpul, numia cand vedeti una care arata mai bine, sub termenul vostru "bunaciune", va uitati de gata sa salivati si apoi va afceti tot felul de fantezii.Aia nu este perversitate?
Unii incerca prin orice mijloc sa para sfintihappy

| sensualus a răspuns:

Pai partea aia intima, nu e tot din trupul celui pe care il iubesti?

| NnDWtf a răspuns:

Toti bosorogii de pe acest site care au vrut sa li se faca oral si nu au avut parte de el o sa iti spuna frustrati ca nu e normal.
Daca e normal depinde de tine, sunt fete/baieti carora nu le place sa faca sex oral sau sa li se faca din cauza ca sunt obsedati/obsedate cu igiena.
Nu injosesti pe nimeni prin sex oral, e doar un alt mod de a-ti satisface partenerul.

| Xenia16 a răspuns:

Nu este o injosire, asa practica anumite persoana relatiile sexuale, asa se simt bine vazandu-si partenerul fericit, unele fac asta din obligatie sau placere sau doar pentru a-l vedea fericit

| Gαηαmα a răspuns:

Nu e normal, ai dreptate.Mie mi se poare foarte, foarte aiurea, scarbos si toate cele.Dar fiecare...

| WarriorInReserve a răspuns:

Dacă tu numeşti asta înjosire atunci... desparte-te de el.
Sunt chestii mult mai înjositoare pe care un om le face zilnic, şi nu îşi dă seama de asta, pentru că i se pare normal.

| Denisaasterix explică (pentru WarriorInReserve):

Dar nu am spus ca mi s-a propus era doar o intrebare.mie asa mi se pare fiecare cu mantalitatea lui.

| Oviiyy a răspuns:

Depinde de tine cum vezi lucrurile, daca nu iti place nu iti place dar asa cum au zis mai jos unii... pierzi multi barbati ma refer daca ai relatii stabile. mi se pare normal sa existe asceva intr-un cuplu. decizia iti apartine.

| Shavoo a răspuns:

Pt tine e o injoseala? Este ca n-ai avut nici o relatie de lunga durata? Este?

| Denisaasterix explică (pentru Shavoo):

Asta e parerea mea! Am avut numai relatii de lunga durata dar nu mi s-a propus astawinking

| Girly111 a răspuns:

De ce sa fie injosire? Cum a zis cineva, partea aia face parte tot din persoana pe care o iubesti. Daca ai o igiena buna si nu ai vreo boala e perfect normal, e chiar o dovada de iubire, renuntarea la prostiile astea de prejudecati si dorinta de a-l face pe celalalt fericit prin orice mijloc posibil.Renuntati la mentalitatile astea de pestera, nu va ajuta cu nimic. Sau mai bine zis, maturizeaza-te.Fiecare o face o data si o data, doar ca 10% recunosc.

| inamorata a răspuns:

Atit timp cat tii la o persoana e normal. Nu e normal s-o faci cu cine-ti cade.

| vreausaramanan0nim a răspuns:

Sexul oral e ceva cat se poate de normal! Bine... acuma sunt oameni carora le plac asta si carora nu happy Fiecare cu poftele lui...

| Clau2010 a răspuns:

Da e foarte normal! odata ce va cunoasteti. Si relatia a ajuns deja la 2-3 ani! e normal