| Sp4RkMan a întrebat:

Sexul oral, ceva normal intr-o relatie?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Normalitatea sexuală şi-o defineşte fiecare individ/cuplu în parte.
Cât timp este dorinţa şi plăcerea amândurora (şi, desigur, au o vârstă adecvată), mi se pare normal.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Aici nu e vb de acord. Acordul e ceva obscen in materie de sex. Aici e vorba de placere. Ambilor parteneri trebuie sa le placa nu sa ...fie de acord.

| foxsilver a răspuns:

Da, in conditiile in care AMBII PARTENERI sunt de acord, altfel, hm, ...nu prea!

| GabiArian22 a răspuns:

Din punctul meu de vedere da e ceva normal

| Danysan a răspuns:

Sexul oral intr-o realtie e ceva normal-Ideea e ca ambele persoane trebuie sa se simta ok cand o faca.Nu trebuie sa fie obligatie sau sa intorci favoru.

| drogh a răspuns:

Da,de ce nu? Chiar daca suna cat se poate de scarbos, e tot o dovada de iubire si de excitare in acelasi timp. Asta doar pentru cine vrea s-o faca si are curajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar sa nu fie o relatie intre state partenere nato

| BingGBang a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti maxim omulelaughing))!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BingGBang):

Asta nu-i nimic, daca ma 'nervez o sa ma vezi obez rolling on the floor))) mercii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca relatia e destul de avansata si nu e intr pusti de 14 ani, atunci da, e normal.

| Demonull a răspuns:

Ma daca stii ca ceea ce vei linge e „sanatos" si curat.da

| BlitzLikeXd a răspuns:

Este normal numa cu acordul parteneriilor

| diavolitadulce a răspuns:

Daca relatia este de durata si este bazata pe respect reciproc atunci da! este in regula

| justmebi a răspuns:

Da, este ceva normal intr-o relatie...numai sa fie protejat big grin In cazul sexului oral neprotejat exista riscul transmiterii unor germeni patogeni sau paraziti ce dau nastere unor infectii.

| Danysan a răspuns (pentru justmebi):

Atata vreme cat ambii parteneri au facut controale medicale si s-au asigurat ca nu au boli cred ca merge si neprotejat.

| MissJJ a răspuns:

Sexul oral e cireasa de pe tort, mai ales daca este practicat de doi indragostiti.