| anonim_4396 a întrebat:

Buna si La Multi Ani am si eu o mica problema acum vreo 1 luna m-am despartit de fostul care ma batea si i-am dat o sansa unui coleg din generala care stiu ca ma placea din generala am zis ca poate o sa fie altfel.Si de bine ce ziceam ca o sa fie altfel a inceput sa se poarte ca fostul am ridicat mana la mine mi-a zis ca la sfarsitul saptamanii sa fac bagajele ca pe el nu il intereseaza vrea sa mergem eu cu el si inca 2 prieteni foarte buni intr-o mini vacanta la munte si i-am zis ca nu vreau si ca nu am chef si a zis ca daca nu vin ori ne despartim ori o sa se comporte ca fostul poate atunci o sa vreau sa merg cu el ma obliga sa ii dau parola de la facebook de la telefon odata s-a uitat in mesajele mele de pe facebook si aveam niste conversatii cu un baiat care il cunoaste toata familia baiatul ala zicea ca ma place ma alinta si imi facea avansuri si tot felul de propuneri indecente si atunci a ridicat mana la mine Ps.el si fostul sunt cei mai buni prieteni stau in acelasi bloc fata in fata.ce sa fac sa nu fiu batuta iar pana acum doar a ridicat mana la mine nu m-a batut inca dar oricat de frumos vorbesc cu el tot se enerveaaza odata am auzit o conversatie intre el si fostul si fostul ii zicea ca actualuk are acordul lui sa ma bata cat vrea si ieri fostul a intrat in puscarie pentru viol fostul are 19 ani multumesc mult

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

La multi ani si imi pare foarte rau ca in primele zile din an nu esti fericita.
Parerea mea este sa nu mai ai nicio treaba cu el deoarece, azi ridica mana si maine da.
Nu are rost sa te incurci cu oamenii de un asemenea caracter murdar, tu nu trebuie sa ii dai parola de la nimic, el ar trebui sa aiba incredere in tine, si tu ar trebui sa fi totul pentru el, nu prietenii lui.
El nu vrea nimic serios cu tine dupa cum am vazut eu ( de a te iubi, e prea devreme si nici nu cred ca ai nevoia de iubirea unui astfel de specimen). Pune punct si da sanse doar celor care chiar tin la tine, care nu ar ridica mana niciodata la tine, care te-ar iubi asa cum esti tu, fara sa incerce sa te schimbe, pentru ca te-ar iubi asa cum esti tu. Nu te lasa calcata in picioare, pentru ca o data ce te lasi, le dai impresia ca nu o sa ripostezi niciodata si o sa fi sacul lor de box cand au ei chef. Iubeste-te pe tine mai mult decat pe oricine si nu te mai lasa "iubita" de nesimtiti si persoane imature si frustrate, ei nu se pot numi barbati.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Desparte te de el cit mai repede, doar de gunoaie dai? Tu ce virstă ai? Cei care dau intr o fată/femeie, sint considerati ultimii oameni, bestii animale, jeguri umane scursuri, scapă de nenorocit.

| ridhimagupta a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am 17 ani am un "noroc"...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ridhimagupta):

Esti incă minoră, cred că el este mai mare decit tine, dar in orice caz nu are dreptul să te bată, o fată trebuie iubită, alintată nu bătută ca pe sacul de box, nu meriti acest tratament inuman, vorbeste cu părintii tăi sa te ajute, ei ce părere au, iar in al doilea rind, prietenul ăsta al tău, trebuie sa i ti respecte decizia de a nu merge unde vrea el si cu cine vrea el, tu esti om cu dorintele tale si nevoile tale si nu trebuie sa te oblige el să faci ceva ce nu vrei, adică călătoria asta la munte, ai dreptul să i ei propriuile decizii, daca nu i convin deciziile pe care le ei, e liber să plece sa găsească pe alta care să i fie sclavă, tu nu doresti să fii sclava nimănui.Tu esti in poză? Multă sănătate si ai grijă de tine.

| ridhimagupta a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da

| Prezidentul a răspuns:

Cred ca glumesti cu textele astea... O relatie nu se cladeste pe "noroc". Ceea ce alegi este ceea ce ai.

| ridhimagupta a răspuns (pentru Prezidentul):

Noroc in sensul ca am parte numai de batausi pai dacanu parea nici unu violent

Răspuns utilizator avertizat
| FoundYouLover a răspuns:

Buna! Imi pare rau sa-ti zic, dar se pare ca nu ai dat peste niste baieti de treaba.Gandeste-te si tu putin, ti se pare normal ca fostul sa-i dea acordul actualului pentru a face ceva in relatia cu tine? De ce se baga, daca e fost? O relatie presupune cei doi oameni implicati in ea, nu pe cei din afara.Si cum crezi ca ti-ar merge alaturi de un bataus, fie ca e fostul, fie ca e actualul? Chiar daca actualul s-a abtinut acum, ar putea sa nu se mai abtina pe viitor.Stiu un caz in care o femeie si un barbat s-au casatorit, din dragoste. Dupa o vreme, el i-a dat o palma.Ea a luat copiii pe care-i facuse cu el si a fugit la parintii ei.El a venit dupa ea si si-a cerut scuze, a zis ca n-o s-o mai bata.Dar a batut-o iar.Si iar.Desi la inceput il iubea, dupa toate astea a mai ramas cu el doar pentru ca era somera si facuse 3 copii cu el pe care n-avea cum altfel sa-i intretina.Asa vrei sa ajungi? Eu cunosc bine cazul si nu ti-as dori.Stiu ca e greu sa-ti gasesti alt baiat, dar esti tanara, nu dispera.Stiu si ca e greu sa ai gusturi proaste la barbati, dar se intampla si la case mai mari si cu timpul se mai modifica gusturile. Daca te consoleaza cu ceva, se mai intampla si la case mai mari ghinionul in dragoste.Eu am 27 de ani si n-am reusit pana acum sa am o relatie. Poate va aparea candva barbatul potrivit pentru mine, dar daca nu va aparea, oare nu mi-e mai bine singura decat langa unul nepotrivit?

| nyty20 a răspuns:

Presupun ca te-ai cam invatat s-o iei pe cocoasa, altfel, nu-mi explic cum mai stai cu ala ca doar nu are *** de aur. Renunta la "ei", si mergi la tipul de pe facebook. Daca nici ala nu e bun, vino la minehappy

| AdruuJoker134 a răspuns:

Pai incearca sa nu il mai bagi in seama,si incearca sa socializezi cu cineva de incredere,care iti este mereu alaturi si te ajuta la orice, respectiv parintii, sau anunta politia cand se agraveaza situatia, atat am de zis, ai grija in cine ai incredere!