| 03Didy03C a întrebat:

M-am indragostit de un tip si cam asa a inceput toul:
S-a mutat anul trecut la noi la scoala si anul asta eram foaaarte buni prieteni. Eu am foarte buni prieteni baieti. Si stateam cu el, si am inceput sa ma indragostesc de el, si cred ca si el de mine. Odata ne jucam adevar sau provocare, s-a asezat langa mine si m-a cuprins de spate. Alte ori vorbeam foarte mult. Dar o fata, mai bagabontica de fel (e clasa a 10-a umbla cu unu' de 21 de ani) care e cu mine in clasa, se cam "da" la toti baietii de la noi din clasa. Dar ea o tine pe a ei ca il place doar pe ala de 21 ani. Si se da la el insemnand: il tine de mana, il ia in brate mai tot timpul, merge cu el pe strada si chestii de-astea (sa nu mai zic ca se da si la tipul de care e indragostita cea mai buna prietena a mea). Bun, si acum, sau de fapt astazi, aceasta fata, spre bucuria noastra, nu a venit la scoala. Dar acel tip de care sunt indragostita era cam rece cu mine. Cu toate ca m-a lasat sa dorm pe el, in bratele lui si a fost asa draguut. Dar dupa aceea, acest tip ma cam respingea. De exemplu, ma duceam langa el, stateam 5 minute, zicea ca se duce pana la X si pleca. Apoi in parc stateam pe banca langa el,, se muta cu un copilas mic care e var de a lui X pe cealalta banca.
Nu cred ca ma respinge pentru ca nu ii place de mine, pentru ca uneori, el chiar e foarte dragut. Glumeste cu mine, ma ia in brate, ma alinta. Si nu ii place nici de fata bagabontica, si nici ei de el, dar nu inteleg de ce il ia in brate, iar atunci cand o face, si el se moleseste si chestii. Sunt si putin geloasa.
Va rog, ajutati-ma cu 2 cazuri:
1) Ce parere si ce sfaturi imi dati despre aceasta situatie?
2) Ce sa fac sa ma placa mai mult (ii place fotbalul si mai mereu povesteste faze de la antrenamentul lui, dar eu nu prea inteleg nimic straight face laughing )
Astazi cand am venit de la scoala aveam o dispozitie de rahat, pentru ca niciodata nu a facut asa. Si mie imi este sa nu intru din nou in depresie.
VA ROG DIN INIMA AJUTATI-MA SI MULTUMESC CA ATI CITIT ATAT DE MULT.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

1) Poate nu e inca sigur pe sentimentele lui-cred ca bagadondica aia l-a cam bruiat si nu mai pricepe ce simte. Asteapta sa vezi ce face mai departe. Daca nu observi nicio reactie, atunci fii si tu rece cu el!
2) Vorbeste cu amicii lui si afla mai multe despre fotbal. Uita-te la meciuri sau macar citeste scoruruile de pe net

5 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Intai sa va adunati 2-3 fete si sa o smotociti bine pe aia de e curva clasei apoi iti iei inima in dinti si te duci la baiatul asta si ii spui ce ai pe suflet.

| 03Didy03C explică (pentru OMFGConrad):

E cea mai solida din clasa si noi restul, niste lesinate laughing. NU am curaj sa ii spun totul, poate nici prieteni nu vom mai fi.

| Rukiro a răspuns:

Sinucide'te

| 03Didy03C explică (pentru Rukiro):

Pai pune-te in situatia mea si vorbeste dupa. Daca nu ajuti, nu mai comenta!

| eu44 a răspuns:

Sweetheart,
Din cate am inteles eu, el pare sa te evite dar poate ca a prins "gustul" atentiei. Daca acea curva se tot da pe langa el, probabil ca lui ii place sa aiba o admiratoare. Acum depinde si cum il tratezi. Ar trebui sa ii dai niste semne clare. Te-ai gandit ca poate el crede ca e in friend-zone? Acum este destul de comun ca prietenii sa se imbratiseze sau chiar sa se tina de mana. Sfatul meu este sa incerci sa refaci legatura dintre voi. Cum? Asta nu stiu pentru ca nu il cunosc, dar tu da. Ai incredere in tine. Nici nu poti sa ii spui direct :"Hei, ce faci? Bine? Aha, interesant...auzi,eu te plac dar ma bulversezi si nu stiu ce suntem". Poti sa intrebi si asta daca ai curaj dar pentru inceput apropiati-va ca inainte.
Sper ca te-am ajutat.
Bafta, love! :*