| Loredana96 a întrebat:

sint atit de confuza.Nustiu ce e in inima mea, nu mai stiu ce vreau de la viata.Nustiu pe care sa il aleg.Am un prieten de 4 luni deja, dar e cu 2 luni mai mic ca mine.De la inceput cind ne intilneam ne tineam de mana, ne imbratisam dar asta a fost in prima luna.Acum e timid, nu face niic un pas, e inca copil la mine, nu s-a maturizat din punct de vedere mintal.Trebuie eu sa fac primul pas, iar mie asta nu imi convine.Se comporta frumos cu mine, e baiat educat, pune accent pe invatatura, are ginduri inaintate stie ce vrea de la viata (vrea sa plece la Paris sa isi faca studiile), doar ca e prea timid. Tin la el crying Am avut mult de luptat pentru ca sa fiu cu el.Foarte greu l'am cucerit pentru ca el mereu are de unde alege, adica foarte multe fete se zbat pentru el.
Dar mai este un baiat in inimioara mea. E cu un an mai mare ca mine.Am fost "impreuna" din clasa 5-a pina in a 8-a.Acum sint a 9-a. A fost frumos love struck cu toate ca inca eram atit de copilarosi, ne primblam cu rolele. El era atit de copilaros, nici o atingere nu am avut dar totusi "ne iubeam" Ne certam in fiecare saptamana, dar ne impacam la scurt timp. A fost prima mea iubire.Acum s-a maturizat. E impreuna cu cea mai buna prietena a mea. El e mai rece, iubeste dar nu arata asta intotdeauna.Astazi am esit cu el si iubita lui, s-au cuprins ambii, iar cind a sunat-o tatal ei sa plece acasa, si'au dat un sarut mic de tot. E rau la el, pentru ca decind s-a desparttit de mine e cu mai multe fete.Adica o saptamana cu o fata, si o saptamana cu alta fata.Si in plus de 4 ori pe an pleaca la Italia pe 1-2 saptamini.Vara pe o luna.
Nustiu ce sa fac.Vineri am intilnire cu iubitul meu dar va merge cu noi si fostul cu prieten cu cea mai buna prietena a mea. Dar daca iubitul meu tot sta in loc nu stiu ce sa mai fac.
Ca si cum ar fi triunghiul iubiriicrying

1 răspuns:
| Analytical a răspuns:

Cunosc stiu ce simti. dar, eu am avut si am un caracter tare incat nu am putut accepta asta desi il "iubeam". spune-i temerile tale si ce te framanta, nu-ti place cum se comporta cu tine, sa fie mai matur, etc. eu asa am facut intotdeauna, i-am expus toate acestea, si l-am lasat sa aleaga. daca e pentru tine, te va alege, daca nu, lasa-l straight face. e dur, dar crud. nu te lasa, sunt multi baieti si poate exista altii care poate te-ar vrea si nu se aproprie de tine din cauza ca tu iti pierzi vremea cu niste sentimente care nu vor tine. ai grija de tine, si gandeste cu capul, inima nu trebuie pusa pe o tava din care sa se serveasca toti. arat-o atunci cand crezi ca el e totul pentru tine, si nu te mai complace in aventuri. nu duc nicaieri. doar regrete, care e cel mai greu mod de a exista. muah:*