| Loredana96 a întrebat:

sint cu el de 5 luni.Si il cheama Radu.Sint indragostita de el, ma gindesc la el mereu, tin la el enorm de mult.Primele 4 luni am fost indiferenta fata de el, si in mare majoritate eram mai rece cu el, vorbeam pe mess cu chestii de-astea"te iubesc" cu toate ca ambii nu sintem obisnuiti sa o spunem de multe ori...ne intilneam in fiecare duminica, cu gasca noastra ne comportam doar ca simpli prieteni. Dar cu o luna in urma am inceput sa ne comportam ca doi indragostiti... ce-i drept a inceput sa faca crize de gelozie. Dupa ce am implinit 4 luni, primele 2 saptamini a fost super, eram in al 9-lea cer de fericire. Dar dupa a inceput sa se schimbe.Deja nu e baiatul de care m-am indragostit eu. A inceput sa prieteneasca foarte bine cu fostul meu, care e un baiat dur si rau.Care nu stie sa stimeze fetele. Iar Radu doar cu el prieteneste iar pe ceilalti prieteni din gasca din care fac eu parte deja ii neglijeaza.Pe mine asta ma doare, si cel mai mult mi-e frica sa nu ia exemple de la fostul meu.Sa nu devina si el atit de rau.Cu toate ca deja a inceput sa se schimbe e mai mindru si in primul rind e indiferent o calitate care imi provoaca multa suferinta si durere.Ieri toata ziua nu mi-a scris si deja seara i-am scris eu si mi-a raspuns doar ca din vorbele lui mi-am dat seama ca nu prea dorea sa vorbeasca.Astazi e pe mess dar nu imi scrie nimic.Nustiu deja cind es cu gasca in oras el nu mai esa cu noi, ci cu fostul meu.Adica mai tirziu deja plec cu el si ne mai plimbam doar amindoi. Mi-e frica sa nu ma puna sa aleg intre prietenii mei si el.Nu e genul dar de la el ma pot astepta la orice.Cu toate astea eu nu il las, nu vreau sa ne despartim.Pentru ca el deja face parte din viata mea.Sint indragostita pina peste cap, deja e prea tirziu sa ma despart de el.Sint sigura ca o sa doara mai mult daca o sa ne despartim.
Sa il accept asa cum e el? Sau ce sa mai fac? Sa ii scriu iarasi eu prima?
Ajutati-ma va rog.

2 răspunsuri:
| Jelly_7813 a răspuns:

Sa ii zici sa va intalniti si sa vorbiti despre asta. Si daca DOAMNE FERESTE! va despartiti, inseamna ca niciodata nu te-a iubit cu adevarat. Sau ca pentru persoana pe care o iubeste nu se poate schimba la loc. happy

| iGo a răspuns:

"Si il cheama Radu" daca nu ne spuneai cum il cheama nu te puteam ajuta laughing