| Loredana96 a întrebat:

sint de 4 luni cu un baiat, il iubesc atit de mult.Este o mica problema sau chiar mai mare.Eu am 14 ani si 3 luni, dar el a implinit cu 1 luna in urma 14. Vorbim pe mess, pe telefon si stiti voi imi trimite mesaje cum ar fi:Noapte buna, te iubesc mult.
Dar cind ne intalnim cu prietenii si cu el, e cu totul altceva ne comportam de parca am fi prieteni.Sint unele momente cind mai vorbeste cu mine diferit ca cu ceilalti.In prima seara cind am inceput sa ne intalnim m-a tinut de miina, am plecat in parca, mama asezat pe iarba iar el a pus capul pe picioarele mele. A fost frumos si romantic. El e timid.asta e cauza ca stie sa imi demonstreze ca ma iubeste doar prin mesaje. Dar eu am fost cu 2 baieti el e al treilea.Si ei faceau primul pas intotdeauna si nu sint obisnuita sa apuc eu baiatul de miina, sa il cuprind eu sa il sarut.Si consider ca nu e normal ca fata sa faca toate astea. El inca nu s-a maturizat complet. ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Allex7 a răspuns:

Este foarte important ca tine la tine si te iubeste chiar daca e mai timid sau nu stie cum sa-o faca, daca ai incredere in el si-l iubesti asa mult sigur o sa fie o poveste de iubire foarte interesanta. Poate ca nu te cunoaste destul de suficient icnat sa-si permita un sarut o imbratisare, unii baietii sunt timizi altii nu. La revedere sper ca am putut sa te ajut big grin

4 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
E normal ca el nu s a maturizat complet, la 14 ani,cand qajungi sa spui si sa te vada ceilalti ca esti matur, mai trebuie sa stepti.
Tu crezi ca esti matura? paiin primul rand, varsta voastra spune ca sunteti inca copii.
Asta ai sa ti dai singura seama pe la 19 /20 de ani, pentru ca procesul de maturizare dureaza ceva.
Uite eu consider ca la 18 ani, faceam numai lucruri copilaresti si acum am 24, deci vad lumea cu altii ochii.
Timiditatea ii va gtreceodata cu trecerea timpului!
Numai bine!

| xALeXdXx a răspuns:

OF OF OF, orgoliul asta, bai fratilor lasati orgoliul deoparte si recunoasteti ca sunteti impreuna, incercati sa va manifestati in public adica sa va tineti de mana, sa va "giugiuliti", sa va alintati dar si cateva glume dar in limita bunului simt eu cred ca lui ii e rusine ca ii mai mic cu 2 luni laughing), dar vorbiti pe aceasta tema si totul se va rezolva happy

| BloodyBlade a răspuns:

Asa era si fostul meu iubit...si inca sufar enorm dupa el desi au trecut 5 luni de la despatirea noastra...eu cred ca trebuie sa faci u primul pas pentru ca asa o sa va simtiti amandoi bine.Bafta!happy

| AvEnGeR6532 a răspuns:

Eiii. poate baiatu e mai timid fa tu primul pas daca nu il face el! happy