| FetitaUnuiBaietel a întrebat:

Sint impreuna cu un baiat de 2 luni deja.Astazi am fost la iaz sa ne scaldam nu numai noi doi ci si prietenii. Dupa aia s-au dus prietenii si am ramas numai noi doi.Eu i-am spus ca trebuie sa plec acasa. El ma apucat de miina, si ma intreaba 'de ce?'

eu ii spun 'trebuie" si fac un pas, ell ma tinea foarte strins de miina si ma ruga sa nu plec.Eu am tras miina si spun.Ne intalnim simbata.Si el a spus 'da, noapte buna'

Mda, eu as vrea sa petrec momente romantice cu el. Dar el ma apucat de miina chiar in fata casei mele. Iar mama imi interzice pina nu termin noua clase sa imi dau intilniri.Si eu anul acesta trec clasa noua.

Deci nu stiu ce sa fac. O sa se supere, si o sa creada ca nu il iubesc.

funda love struck :X :X

Răspuns Câştigător
| SinyDeiu a răspuns:

Incearca sa vorbesti si cu mama ta si cu prietenul tau.
explica-i mamei tale ca il iubesti si rei sa ai un prieten,iar iubitului tau ca mama ta iti interzice sa ai unul. faptul ca il ascunzi nu este cel mai bun lucru,de aceea iti repet,icnearca sa vorbesti si cu ea,tu afci ce vrei,dar problema era sa nu-l faci p el sa creada ca nu-l iubesti, explica-i problema si mergeti in locuri doar voi doi, singuriwinking
sper ca sfatul meu sa ajute!

6 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu cred ca s-a suparat, dar daca da sa-i spui adevarul, decat sa inventezi minciunistraight facehappy

| Madilyn a răspuns:

Pai solutia cea mai buna dupa parerea mea e sa discuti cu el. Explica`i cum sta treaba cu mama ta, iar daca el chiar tine la tine, te va intelege.
PS: Te sfatuiesc, de fiecare data cand ai o problema, daca ai incredere in baiatu` ala, poti sa discuti cu el. Adica, comunicati cat mai mult...o sa te ajute asta.winking Pup. :*

| Elena_9064 a răspuns:

Buna.Incearca sa fi mai romanticawinking
Poate el te iubeste mult si nu este bine sa il ranestitongue
In legatura cu mama ta crede-ma ca stiu cum este sa nu te lase sa faci aproape nimic pana nu crede ea ca este necesar.
Orcum incerca sa discuti cu ea si sa ii spui ca esti deja ''o persoana matura'' si ca poti sa ai grija de ea spune-i sa aiba incredere in tine.
oricum iti urez mult succesc si app iubitiva mult pa-pawave

| MusicMakesmeSmile a răspuns:

Daca el te iubeste trebuie sa inteleaga ca mama ta nu te lasa.si oricum nu mai ai muult de asteptat...eu am 13 ani si am prieten sunt cu el de aproape 4 luni mama si tata stiu...si matusa mea darproblema e caeu stau cu bunicii straight face si ei nu stiu.si am ca maceeasi problema poate chiar mai mari si mai multe. dar el ma intelege. puteti fi fericiti fara sa afle mama ta.doar ca el trebuie sa te inteleaga ca trebuie sa te ascunzi. daca face fite mai bine lasa-l. Puteti sa va sarutat isau sa faceti ce vreti voi intr-un loc ferit de lume sau cel putin ferit de cei cunoscuti. undeva mai departe happy

| FuNnYy a răspuns:

1: ar fi bine sa mai treci pe la scoala, c-a vad ca nu le ai cu scrisu asa bine
2:mama ta isi face griji pentru tine e logic.
3: sunt ogramada de dobitoci in ziua de astazi incat vr sa-ti faca rau

| alee_2213 a răspuns:

Parerea mea este ca daca mama nu iti da voie ar trebui sa vorbesti cu ea si sa o faci sa inteleaga ca nu esti prea mik pentru baieti si ca tii la el si nu faci lucruri rele