| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma sa inteleg! m-am certa rau de tot cu prietenul de fapt acim fiind fostul! i'am sp sa ramanem amici dar nici nu vrea sa auda. de fapt nici macar nu stiu dc ne'am certat asa rau. l'am intrebat dar nu mi-a zis nimic. de fapt ne'am certat prin mesaje. n'am curaj sa'l sun! mi'e teama. el mi-a sp sa ma duc la altu ca nu mai este disponibil. eu i'am sp ca nu il vreau pe el. degeaba! nu vrea sa vb cu mine. m-am gandit sa'l las in pace sa realizeze ce a pierdut! dar ce pot sa fac ca nu pot rezista fara sa vb cu el! ajutati-ma ce sa fac!?!?! sa fie bine si pentru mine si pentru el?!?!?!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, e o cearta copilareasca.Acum,trebuie sa rezisti asa.Unul din voi trebuie sa cedeze si nu ar fi bine sa fii tu aceea. Daca el nu mai e disponibil,nici tu nu mai esti. Urat s-a exprimat, sa stii, jignitor.Eu numai la asta m-as gandi.Umpleti timpul cu altceva, cu orice.Iesi cu prietenele,joaca ceva pe net,citeste bancuri,vezi vreun film, orice, dar nu-l suna tu.Asteapta sa dea el primul semn de viata.Cred ca vei fi mult mai castigata. Daca suni tu,in afara ca vei parea disperata, pe urma iti va prinde slabiciunea si te va juca cum vrea el. Daca va iubiti, te va suna.Ai rabdare!

1 răspuns:
| Maddu a răspuns:

Hmm.daca il iubesti asa imi dai de inteles.de ce sa ramaneti prieteni? Intre o fata si un fost iubit nu poate fi niciodata o prietenie. undeva tot mai exista un foc nestins.zic sa vorbesti cu el si lamuriti dau nu la telefon ci fata in fata ca sentimentele sa poata vorbii.aici trebuie pus si capul la contributie dar si inima. daca tu il iubesti si el te iubeste. Iubiti`va mult!