| anonim_4396 a întrebat:

am 20 de ani si am hotarat sa-mi incep viata sexuala. Sunt impreuna cu iubitul de 4 luni. El abia asteapta sa se intample. Foarte greu se abtine. Pana acum l-am lasat cat de cat insa doar la petting am ajuns. Am decis sa folosim prezervativ in primele dati si dupa o vreme voi lua anticonceptionale. Insa mi-e frica sa folosesc prezervativ. Mereu ma gandesc ca ce se intampla daca se rupe mai ales ca iubitul meu nu e prea finut in acel timp.Intotdeauna am dureri o saptamana dupa ce plec de la el. Stiu ca ar trebui sa-i spun sa o ia mai incet si o sa-i si spun de data asta. Stiu ca exista pilula de a doua zi daca cumva se rupe prezervativul dar ce daca se rupe fara sa observam? chiar mi-e teama sa raman insarcinata...va rog dati-mi ceva sfaturi.

9 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Foloseste prezervative de calitate si poti sta linistita. Si lasa dracu anticonceptionalele alea ca numai rau fac. Aaaa...si pentru primele dati, ca sa eviti durerea foloseste lubrifiat.

| Felys a răspuns:

Nu inteleg ce te doare daca nu ai facut-o,la peting ce poate sa doara,asta din cate stiu este o simpla atingere,deci nu doare,doar sa nu iti bage el degetele mai brutal si daca are niste maini de strungar,normal ca doare,trebuie cizelat ca altfel nu va vad bine impreuna, sexul este o arta nu un supliciu, crezi ca daca acum te doare cand doar te mangaie, cand veti ajunge la sex va fi mai blandut, ai grija sa nu te faca sa mergi cracanata o saptamana dupa ce pleci de la el

| WhatheWow a răspuns:

Ori eu sunt greu de minte ori ție îţi lipsește coerența și te contrazici singură. surprise
Păi lasă-mă să știu : ai făcut-o sau n-ai făcut-o?
Cât despre prezervative, eu zic să-l rogi pe prietenul tău să cumpere ceva mai de calitate cum ar fi "Durex" și te asigur că poate s-o bată și de perete că tot nu se rupe. laughing
Baftă!

| JaguarSType a răspuns (pentru WhatheWow):

laughing)))))))))))) cam asa ceva o dai de perete pana sa inroseste capul p**i laughing)) daca ai durex laughing)

| WhatheWow a răspuns (pentru JaguarSType):

Păcat că am pierdut o reclamă pe care o aveam în telefon, cu o tipă care avea doi plasturi lipiţi în ambele colţuri ale gurii.
PS : reclama era la Durex XXL! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mareacluj a răspuns:

Personal, nu as sta cu unul care nu ar avea rabdare intr-un moment din asta. Un baiat/barbat care iubeste, se gandeste si la partenera lui, nu numai la el. Prima data e un moment pe care nu-l vei uita, tocmai de aceea trebuie sa fie placut si cat mai putin dureros. Dar de asta va trebui sa aiba si el grija. Eu spun sa discuti asta cu el si sa mergi mai departe cand ti-a castigat increderea ca o sa se comporte ca atare. Ce mai indicat ar fi sa mergi la medic, sa-ti prescrie anticonceptionale si sa incepi sa le iei cam cu o saptamana inainte, sa nu te stresezi in momentul acela in loc sa fii relaxata sau ulterior.

| Trandafiria a răspuns:

Pai in primul rand este bine ca vrei sa ii spui. Sa nu iti fie rusine! Dar ai grija, atunci cand se va rupe sansele sunt foarte mari sa ramai insarcinata.