| Arianannn a întrebat:

Doresc sa stiu raspunsul de la voi.Am 17 ani,iar eu cu iubitul meu vrem sa o facem,problema este ca am niste scurgeri vaginale albe, cea mai buna prietena a spus ca sunt perfect normale dar eu ma simt rusinata..adica atunci cand iubitul meu ma va dezbraca..Cum scap de ele? Sau sa nu imi fac griji ca le am? Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand o sa faci sex o sa fii uda si o sa fie atat de multa secretie acolo incat nu mai conteaza cea de zi cu zi

| corbulalbrosu a răspuns:

Acele scurgeri sunt absolut normale deoarece reprezinta secretia vaginala care se produce constant si are rolul de a mentine atat igiena cat si sanatatea "pasaricii" tale. Glandele existente in colul uterin vor produce cantitati suplimentare de secretie vaginala in momentul in care excitatia va deveni maxima, deoarece astfel se va lubrefia/umezi vaginul cu scopul de a facilita penetrarea mai usoara. Cu cat creste cantitatea de secretie vaginala cu atat va fi mai placut sexul intretinut si veti fi scutiti de a folosi lubrifianti suplimentari. Succes si satisfactii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e pervers. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sta nimeni sa-ti faca analiza daca e incolora, opaca, inodora, insipida asa ca stai calma, e perfect normal si la fel de normal sa te exciti si sa fi umeda acolo. Daca n-ai fi te-ar durea si nici nu ar intra prea bine.

Deci stai calma, bucura-te de moment si nu uita sa folositi " caciulita ". laughing