| alissa_5445 a întrebat:

spuneti-mi e posibil ca din cauza relatsiilor sexuale sa intirzie ciclu? am avut mai multe contacte neprotejate, dar fara ca sa lase in mine, n-am nici o simptoma care este caracteristika inceperii unei sarcini dar imi intirzie ciklu si imi fac griji. poate e normal?

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bineînţeles că nu este ceva normal să îţi întârzie menstruaţia.
Chiar dacă nu a ejaculat, poţi fi însărcinată, din cauza faptului că lichidul pre-ejaculator conţine spermatozoizi.
Dacă nu apare menstra, fă un test de sarcină de la ultimul contact sexual neprotejat.
Baftă!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exista riscul, destul de mare, ca sa fi deja insarcinata! Dece nu te-ai protejart?! De boli nu ti-e frica, numai de bebe?!

Iar ciclul mai poate intarzia si din cauza stressului situatiei in care esti! Du-te urgent la medic!

Si NU mai fa sex neprotejat! Chiar daca ai "scapat" pana acum de alte bucurii!

Au mai fost destule fara simptome si s-au trezit cu burta mare!

| Ellenna a răspuns:

Eu zic sa faci un control.

| Maothecat a răspuns:

Daca nu ti s-a reglat ciclul inca e posibil sa intarzie... daca nu a lasat nimic in tine asta nu te asigura ca vreun spermatozoid nu a iesit de acolo in momentele lui de placere necontrolabile.Nu toate femeile au simptomuri eu zic totusi ca ar trebui sa iti cumperi un test de sarcina ca sa fii sigura

| Krista_2861 a răspuns:

Doar 2raised eyebrows

| omide a răspuns:

Cate zile a intarziat?
dc e 1-2 zile, mai merge, poate din cauza stresului in care stai

| alissa_5445 explică:

Am uitat sa mentsionez ca mi-am facut doua teste care ai iesit negative...

| alissa_5445 explică:

Am uitat sa mentsionez ca am facut doua teste care au iesit negative...