| Veroniquest a întrebat:

Spuneti-mi si mie de ce...in imaginatia mea...eu cred ca iubitul meu[cu care sunt de un an] nu ma iubeste, ci doar sta cu mine, asa ca sa aiba prietena, mai ales ca el pe timpul scolii merge in alt loc la scoala si ne despart 20 kmbig grin[dar in weekend-uri si vacante ne iatalnim] Infine, nu ar da semne ca mai are pe alt cineva, imi da flori, ma ocroteste.stiti voi, ca baietii, in sarut nu e distantat sa zic asahee hee.
Dar pe mine ma tot macina asta.ca ar avea pe alt cineva, acolo la el la scl, in timpul scolii iar eu sunt asa...pentru vacante, desi v-am mai spus.ne distram si ne intelegem bine ca si 2 iubitihappy
Oare sa nu-mi mai fac eu grijile astea, ca sunt degeaba?happy
PS cu prietenele nu ma pot consulta ca nu au experientastraight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi iti vor spune sa nu iti faci griji, ca totul e ok si etc. Dar e mai bine sa fim realisi decat fericiti si cu capul in nori. Ai 2 posibilitati.
1. Tipul poate sa profite de increderea ta si sa te insele. Zici tu ca se comporta frumos, ca este atent cu tine, dar asta nu arata nimic. Probabil si tu daca l-ai insela te-ai comporta mai frumos cu el fie ca te simti vinovata fie sa nu isi dea seama. Daca te pui in pielea lui pare logic nu? Oamenii sunt niste fiinte atata de complexe incat e greu sa ne citim unii pe altii dupa gesturi. Nu iti vei putea da seama exact ce se intampla cu el cand nu e cu tine.
2. Probabil esti una dintre putinele norocoase care au langa ele un tip super care nu le-ar insela.

Nu generalizez, dar multi baieti profita de faptul ca sunt inca departe de varsta casatoriei, experimeanteaza mereu lucruri noi, cu persoane diferite, uneori si in acelasi timp. Iar nu generalizez, dar multe fete cred in povesti, vise si ca totul este perfect. Si peste noapte se trezesc ca descopera pe nu stiu unde ca "fat-frumos" a iesit cu nu stiu ce tipa, se inchid in camera, baga o melodie trista in playlist si incep sa planga. big grin

Tu ai grija de tine si de ceea ce faci. Astept sa imi scrii mesaj daca mai doresti sa ma intrebi ceva. O zi minunata itit doresc.

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Iti e doar teama sa nu il pierzi. atata tot happy
ti-a intrat ideea asta in minte si de aceea te tot gandesti la asta

| alonet a răspuns:

Voi femeile aveti nevoie constanta si zilnic sa vi se confirme faptul ca sunteti iubite, ei bine noi baieti credem ca e suficient sa va spunem o data pe luna sau hai no o data la 2 saptamani, si tot asa de greu ne si manifestam, asa ca da-i o carte sa citeasca, gen "dragoste si respect" sau "doar pentru el, doar pentreu ea" editura KERIGMA

| Roberto a răspuns:

Daca se comporta frumos cu tine nu stiu de ce te panichezi.De regula relatiile la distanta nu tin.Trebuie sa fie ceva cu adevarat special ca sa tina si cum tu zici ca sunteti de un an impreuna, nu ai de ce sa iti faci griji.Si daca te-ar tine pentru vacante cum crezi tu atunci el ar fi un mare inteligent pentru ca sa stai intre doua nu te ploua dar nici bine nu iti merge.

| ramona_2533 a răspuns:

Daca prietenele tale nu au experienta inseamna ca si tu esti cam mititica si de aceea ai impresia asta si iti imaginezi tot felul de lucruri. In primul rand esti tanara, nu te mariti maine poimaine si iti faci griji daca te iubeste nu te iubeste, te inseala-nu te inseala etc., eu te sfatuiesc sa traiesti din plin momentele petrecute cu el si sa te bucuri de atentiile luiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa-ti faci griji! Daca spui ca nu e distant si ca totul merge struna nu vad niciun inconvenient! Te are deact pe tine! Fii linistita! :*