| Marxel a întrebat:

Buna, stiu ca am insistat cu intrebarile dar sunt foarte stresata in privinta asta, astazi e a 9 zi in care imi intarzie menstruatia, aseara m-a durut un pic burta si am crezut ca vine dar nimic... am un ciclu neregulat si am facut petting cu prietenul meu in ultima vreme si ma gandesc sa nu fie de la asta

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul ciclului menstrual NEREGULAT, lungimea fiecarui ciclu poate sa fie foarte diferit de la un ciclu la altul. Probabil ca actualul ciclu va fi unul mai lung si din acest motiv deocamdata inca NU se manifesta simptomele premenstruale. FIINDCA intreaga activitate derulata in organismal femeii de-a lungul perioadei unui ciclu menstrual, este DIRIJAT si COORDONAT STRICT HORMONAL, fiindca este STRICT DEPENDENTA de producerea in cantitatea necesara, si intr-un raport procentual optim intre cei 2 hormoni feminini esentiali, ESTROGEN si PROGESTERON. Nici una dintre toate acele ''bazaconii'' insirate de foarte multe fete/femei prind stresul, raceala, umblatul pe gresia rece, schimbarea mediului, etc, etc, NU modifica si NU pot sa afecteze vreodata buna desfasurare a ciclului menstrual. Data de pornire a menstruatiei este STABILITA cu 14 zile inainte de producerea ei efectiva, FIX in momentul eliberarii OVULULUI din OVAR. Este posibil ca aparitia acelui discomfort de aseara sa reprezinte un inceput de simptoma premenstruala, care sa anunte pornirea menstruatiei in zilele urmatoare. Fiindca voi practicati petting-ul de mai mult timp, se poate presupune ca aveti experienta necesara si suficienta de a va juca sexual in mod RESPONSABIL si din acest motiv este greu de crezut ca ati fi putut sa gresiti acum. In consecinta calmeaza-te fiindca totul se va termina in mod fericit. Multa sanatate!

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Mda, am globul de cristal la reparat, nu vad daca e ceva sau nu. De unde vrei sa stim noi ce s-a intamplat acolo?
Daca a existat sperma pe sau prin pasarica, tot ce-i posibil. Daca nu...nu.