| Marxel a întrebat:

de vreo 2 zile ma dor sanii si burta iar de astazi ma doare si spatele. stopul mi-a venit pe 15 iunie si nu ar trebui sa fie din cauza asta, precizez ca am un ciclu neregulat, acum ar trebui sa mi vina pe 24 iulie, in fiecare luna imi intarzie cu cate 9 zile, am facut petting cu prietenul meu dar doar atat, fara contact sexual, ce ar putea fi? Precizez ca in ultima perioada sunt si stresata cu facultatea

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nasterea unei sarcini, adica a unei noi forme de viata, NU are absolut nici-o legatura cu aparitia, existenta, sau lipsa ORGASMULUI. In cazul tau existenta chiar si a unei sarcini IPOTETICE se poate exclude complet din calcule fiindca este de domeniul fantasticului, ca in urma unui peting fara penetrarea vaginului, fara ejaculare de sperma si intretinut si cu foarte multe zile inainte de perioada fertila, singura in care poate exista un OVUL VIABIL sa se fi reusit sa se produca asa ceva. Incearca sa te linistesti fiindca este ilogic si irational sa te stresezi...INUTIL. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru o analiza concreta si corecta a situatiei tale actuale, toate indiciile trebuie sa fie luate si analizate pe rand; 1. ) daca tie ciclu dupa ciclu adica mereu lungimea se mentine constant la o aceeasi lungime adica mereu este mai lunga cu 9 zile (presupun ca te raportezi la un ciclu de 28 de zile), atunci reiese ca INTOTDEAUNA LUNGIMEA fiecarui ciclu este de 28+9= 37 de zile. Daca lungimea ciclului se mentine constant/mereu la aceasta valoare de 37 de zile inseamna ca CICLUL TAU MENSTRUAL ESTE REGULAT si perfect NORMAL din toate punctele de vedere. 2. ) Aparitia si instalarea unor simptome premenstruale la nivelul sanilor, abdomenului si a spatelui cu atat de multe zile mai devreme fata de data de pornire efectiva a menstruatiei ce va urma, este destul de inexplicabila d.p.d.v. medical si ginecologic, dar daca s-a manifestat la fel si in timpul altor cicluri menstruale, atunci s-ar putea sa reprezinte de fapt o caracteristica mai aparte a ciclului tau. O alta explicatie nu poate fi formula fara sa fii consulta in mod efectiv. 3.) daca ultima menstruatie a inceput in data de 15 IUNIE si acel PETTING a fost intretinut peste 5 zile adica in data de 20 IUNIE, rezulta ca a avut loc cu circa 19-20 de zile inainte de data OVULATIEI care se produce probabil chiar astazi 10 IULIE. In acest caz petting-ul a fost practicat intr-o perioada 100% NEFERTILA a ciclului menstrual, si trebuie sa stii ca in acel moment sperma ar fi putut fi ejaculata in vagin fiindca nu a existat nici cea mai mica posibilitate de a se forma o sarcina. Pentru informarea ta precisa si corecta TREBUIE SA STII ca TU ai fi putut sa ramai insarcinata NUMAI/DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale cu ejacularea spermei in vagin in zilele de 6, 7, 8, 9, 10, + 11 IULIE. In restul zilelor FORMAREA UNEI SARCINI ESTE 100% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Live4Ride a răspuns:

Posibil sa fie din cauza ca nu ai ajuns la orgasm. Daca ai ajuns la orgasm nu am idee de la ce sa fie! daca durerile persista ar fi bine sa mergi la un consult ginecologic sau papanicolau!
fa-te bine happy

| Marxel explică (pentru Live4Ride):

Nu cred ca am ajuns la orgasm, asa cred, crezi ca as putea fi insarcinata?

| Live4Ride a răspuns (pentru Marxel):

Daca nu ati avut contact sexual, categoric nu poti fii insarcinata! Spermatozoizii trebuie sajunga in interiolul vaginului unde se produce fecundatia intre spermatozoit si ovul! Altfel nu se poate ramane insarcinata nici nici anal si nici de la sex oral happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Marxel):

? cum adica: nu crezi ca ai ajuns la orgasm? WOW

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Marxel):

Nasterea unei sarcini, adica a unei noi forme de viata, NU are absolut nici-o legatura cu aparitia, existenta, sau lipsa ORGASMULUI. In cazul tau existenta chiar si a unei sarcini IPOTETICE se poate exclude complet din calcule fiindca este de domeniul fantasticului, ca in urma unui peting fara penetrarea vaginului, fara ejaculare de sperma si intretinut si cu foarte multe zile inainte de perioada fertila, singura in care poate exista un OVUL VIABIL sa se fi reusit sa se produca asa ceva. Incearca sa te linistesti fiindca este ilogic si irational sa te stresezi...INUTIL. Multa sanatate!