| Ana_6400 a întrebat:

Stiu ca ar trebui sa caut sfaturi in alta parte, nu sa pierd vremea pe Internet, dar doresc si alte pareri. Daca aveti timp sa ascultati povestioara mea. Incerc sa o scurtez.
Am 14 ani. M-am indragostit de un baiat acum un an. (E colegul de clasa) Atunci i-am spus "sentimentele" mele, dar pe Messenger, si. a fost cam ciudat, mai mult radea de mine, cred. Niciunul dintre noi nu era prea matur. (Nu ca acum as fi foarte matura, dar pot sa spun ca am mai crescut, si dpdv mental).
Si, atunci spunea ca nu imi zice nici 'da' nici 'nu'. Ei bine, eu i-am zis ca sunt amorezata de el, dar vreau sa-l uit, ca stiu ca n-am nicio sansa. Si mi-a zis ca el nu e un prost ca sa am motiv sa-l uit, in fine, atunci nu era pregatit pentru o relatie.
Acum, am inceput din nou sa vorbesc cu el pe Mess, el ma priveste in ore, parca ma cauta cu privirea. Eu asta vad, daca e sau nu adevarat, ramane de vazut.
Este dur, imatur, si nu vrea sa-si arate sentimentele.
Se zvoneste in clasa ca imi place de unul de la liceu, pe care il cunoaste, dar nu e adevarat. Si intr-o zi vorbeam cu prietenele ca acel baiat n-a venit la scoala, si baiatul de care sunt amorezata s-a uitat cu o privire la mine... I-am citit in ochi dezamagirea, frustrarea, lipsa de speranta... straight face

Ce spuneti, sunt sanse sa ma placa?! Multumesc, sper ca ati avut rabdare sa cititi.

3 răspunsuri:
| lola a răspuns:

E tipul de baiat care se lasa greu pana va mai cunoasteti si apoi o sa se dea pe brazda.Depinde si cati ani are.Nu prea ai ce discuta cu baieti de 14, 15 ani.Ptr majoritatea atunci e importanta parerea prietenilor si poate o si i-a la fuga daca mergi la el si ii spui ce simti dar tu il cunosti mai bine asa ca gandeste-te bine inainte sa faci ceva. Din cate ai scris eu zic ca sunt sanse sa te placa dar nu te arunca cu capul inainte si interpreta gresit.
Felicitari pentru scris.Imi vine sa iti fac o plecaciunenot worthy

| Catti a răspuns:

Sanse da ar fiwinking numai ca sub "ambalajul" asta al lui :dur, imatur, si nu vrea sa-si arate sentimentele, cum ai specificat tuwinking, ar putea fi un tip foarte sensibil si nu stie cum sa iti spuna ca te place deoarece tu i-ai spus deja ca vrei sa il uiti si asta probabil l-a afectat thinking

Eu iti spun sa vorbesti cu el inca o data si sa il intrebi ce simte pentru tine, sa ii spui si tu ce simti pentru el, si poate si-a schimbat parerea si va iesi ceva din asta smug

Bafta love struck

| Claudia_1526 a răspuns:

Da, te place si e specific varstei sa nu recunoasca, doar stii ei se maturizeaza putin mai trz :d, acum se dau duri si vor sa impresioneze, eu zic sa ii raspunzi cu aceleasi priviri, contactul vizual conteaza chiar foarte mult, petrece mai mult timp cu el pe la scoala si intreaba. l ce parere are despre tine.Succes big hug funda?:*