| Acoco a întrebat:

Buna!
Stiu ca este o intrebare destul de penibila dar va rog sa-mi raspundeti cu seriozitate.
Sunt o persoana care pune suflet in absolut tot ce face, iar mereu cand ma indragostesc si el nu are aceleasi sentimente (imi dau seama) ma simt foarte prost, si ma consum (plang).
Am observat ca mai nou toate proastele au noroclaughing.
Cele care nu dau nici 2 bani pe relatii si asa au mai mult noroc, eu chiar vreau o relatie serioasa si nu am parte (sunt singura de multe luni), multi prieteni de ai mei au relatii nici macar nu mai am cu cine sa ies si cu cine sa-mi petrec timpul.
Nu stiu cum sa ma comport ca sa fiu mai atragatoare.
Toti mi-au zis sa nu mai fiu cu gandul la asta si sa nu disper pentru asa ceva sa fiu indiferenta cu toti din jur pe acest subiect si voi avea mai mult noroc.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti tanara si plina de avant,simti nevoia imperioasa sa iubesti si sa fi iubita,vrei sa oferi,vrei sa iti umpli inima,fericit cel ce va reusi sa te cucereasca!
Dar trebuie sa stii ca,cu cat o cauti mai mult,cu atat dragostea se va lasa mai mult asteptata.
E ciudat,dar asa este.
O sa incerc sa-ti explic si de ce.
Cat timp singurul tau gand este o relatie,ai in tine o predispozitie de a vedea in toti baietii din jur un posibil partener,gandul nu-ti da pace si foamea ti se citeste in ochi.
Iar baietii simt lucrul asta si intra,inconstient,in autoaparare!
Oricat te-ai machia,oricate coafuri ai schimba,indiferent cu ce te-ai imbraca,pana nu stii sa iti potolesti "foamea" din gand,se vor apropia de tine numai flamanzi de sex,singuratici stranii sau badarani superficiali,care iti vor vinde un eventual surogat de dragoste si vor dispare la fel de repede cum au aparut.
Asa ca nu cauta.
Ca sa fii luata in considerare in lumea mare,trebuie sa fii complet stapana in lumea ta mica,personala.
Fii tu,exact asa cum esti si cum iti place sa fii.
Aranjeaza-ti parul exact cum ai pofta,machiaza-te pentru tine si imbraca-te cu ce te simti perfect.
Si iesi din casa pentru placerea ta,mergi sa savurezi o inghetata pentru sufletelul tau!
Fara sa-ti pese ca esti singura!
Sau,filozofand situatia,adica,ok,esti singura,ce bine poate fi sa nu te bazaie nimeni la cap (de ce te-ai uitat la ala,ce fusta mai e si asta,de ce-o luam pe-aici,tine-ma de mana ca suntem impreuna,cine-i asta care te-a salutat,etc.),ce usurare sa nu te nelinisteasca nimic(de ce se uita la fata aia,nu mi-a spus ca ma iubeste de ieri,de ce nu m-o fi sunat azi dimineata,unde vrea sa mearga deseara cu baietii,etc),ce multumire sa te simti bine in pielea ta!
Pentru ca totul de la asta porneste,cu cat te simti mai bine si mai multumita cu tine,cu atat creste siguranta in tine si uite-asa,brusc,sansele iti cresc enorm-fara sa fii constienta!
Am vazut fete de o frumusete rara,sa le bei intr-un pahar spun grecii,educate si cu bun simt,care erau singure de ani de zile,din timiditate,din lipsa de incredere in persoana lor,din incercarea lor disperata de a-si anula personalitatea si de a se mula pe caracterul celor din jur.
Am vazut insa si fete care nu erau perfecte deloc,fie grase,fie mai uratele,care deveneau irezistibile doar prin siguranta de care dadeau dovada,increzatoare in ele,zambitoare,calme,aparent indiferente!
Asa ca,ocupa-te de persoana ta,cauta sa obtii mai multa incredere in tine si sa fii mai indiferenta la orice aroma masculina din jur.
Uita de predispozitia ta sa te oferi,asteapta sa ti se ofere.
Si,daca respecti ceea ce ti-am explicat,vei fi foarte surprinsa cand ti se va intampla, nu te vei astepta deloc!
Sa functionezi ca un tot unitar si stabil, nu ca o jumatate ratacita care-si cauta cealalta jumatate...
Sa fii iubita!
Mult, ca si meriti, si ai multe de dat!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita, nu ti se va intampla prea des. In viata te indragostesti de foarte putine ori si de obicei pentru dragoste este nevoie si de participarea partenerului. Daca te-ai indragostit o data si senstimentele nu au fost reciproce si ai suferit e foarte foarte probabil sa fie singura data in viata (la majoritatea oamenilor se intampla o singura data). data viitoare vei fi mult mai atenta si te vei indragosti mult mult mai greu, asa ca te vei proteja de suferinta.
Tu esti disperata dupa o relatie si nimeni nu vrea sa stea cu o femeie disperata. Esti innebunita sa atragi un barbat si uiti sa traiesti. Un barbat isi doreste o femeie care isi traieste viata independenta, care este fericita prin ea insasi. Atragatoare esti daca esti puternica, daca iti esti suficienta tie insati, daca nu cauti o relatie, ci traiesti cu ideea ca ea va aparea cad va fi cazul. Atragatoare nu e o femeie disperata sa atraga, ci acea femeie care nu este deloc disperata, ci relaxata, increzatoare, fericita, care stie ca viata ei poate fi minunata si fara o relatie si care este dispusa sa astpte, fara disperare si invidie, ani de zile ca sa gaseasca barbatul potrivit. femeia care e innebunita cu ochii dupa barbati, care este indragostita dupa primul sic baut impreuna si care sufera mortal daca va despartiti dupa doua luni de plimbari in parc, e sortita sa ramana singura sau sa fie batjocura barbatilor fara capatai.

| irina20 a răspuns:

Ai rabdare! Va aparea el in peisaj!
Pana atunci nu te mai gandi, citeste, iesi in parc, mergi undeva chiar si singura vei putea cunoaste oameni noi si cine stie...

| Azµre a răspuns:

Cred că problema ta este vârsta. Lasă timpul să treacă, ai să observi schimbarea pe parcurs.

| SunnyDay88 a răspuns:

Si iti dau un sfat f bun prietenii tai. normal ca o persoana independenta si nestresata (ca proastele alea de care pomenesti ) va fi mai atragatoare, pentru ca se simte ca e fresh si nu vine cu incarcatura emotionala care sa-l obosesca pe partener.

in plus de ce atat de important pentru tine sa ai un partener? ce-ti lipseste?
compania prietenilor? poti sa ai parte de ei si fiind singura. poate daca ei te evita sa nu fie de fapt din cauza ca te victimizezi prea mult.

o sa vina si la tine timpul. pana atunci bucura-te de propria companie, daca tie nu-ti place sa stai cu tine si sa te simti bine cu tine, de ce crezi ca altuia ii va face placere? cand ai sa fii fericita singura ai sa atragi si pe altii in jurul tau.

descopera-te pe tine in tine.

| Deliadelias a răspuns:

Asa am fost si eu la inceput, puneam suflet in toate relatiile si tot eu ajungeam sa sufar.De ce? Fiindca rar mai gasesti baieti care vor o relatie serioasa, multi vor doar aventuri, multe prietene sa le schimbe ca pe sosete sau multe prietene in acelasi timp happy... Iar acum am ajuns sa numai pun suflet deloc de la primele intalniri ci dupa ceva timp, luni petrecut cu el.Asa ar trebui sa faci si tu, preocupate mai mult de tine, si ai sa vezi ca vor veni la tine cardul' de baietii laughing prieteni tai te.au sfatuit bine happy sa fii un pic mai indiferenta, cu cat iti pasa mai mult cu atat vei avea de suferit mai mult.

| Thextruexme a răspuns:

Nu e penibil, consider ca esti o persoana cu un caracter fumos si crede-ma proastele care au noroc o sa aiba noroc timp de 2 lui max.winking Nu trebuie sa fii mai atragatoare ca sa gasesti pe "acel cineva" daca este "el" te va gasi atragatoare fiind naturala.Eu sunt aproximativ in aceiasi situatie si eu m-am prins ca nu trebuie sa caut trebuie sa astept. Daca nu vrei sa astepti cauta in locurile in care crezi ca persoana care ti se potriveste este ex parc.happy Sper ca ai inteles ceva si iti doresc noroc.

| Acoco explică (pentru Thextruexme):

Ma bucur ca ma intelegi, e foarte stanjenitoare situatia mai ales cand vezi ca tu stai si te uiti ca proasta la eilaughing. Mersi de ajutor. O sa mai astept cateva raspunsuri :*:*

| GummitsaxXx a răspuns:

"proastele" acelea de fapt sunt niste curve. happy Care se bazeaza pe curu` si tatele pe care le au. Nu iti face griji draguto..Ca. Timpu trece si iti vei da seama ca. Te vei schimba. Poate nu e timpu` inca. rabdarea e cel mai valoros lucru intr-o relatie. Gandeste-te ca poate exista acel cineva care poate te "iubeste" in secret.Dar esti orbita de altii care doar isi bat joc. Bazeaza-te pe acea persoana...Ca poate nu are curaju` sa iti marturiseasca sentimentele tongue Noroc papusa :*

| nooolimits a răspuns:

In ziua de astazi, rar doar foarte rar se gasesc fete ca tine...