| Ganduricolorate a întrebat:

Stiu ca o sa para prostesc, dar as vrea sa-l fac pe iubitul meu constient de faptul ca ma poate pierde si nu as vrea sa ii spun eu asta in fata gen"daca esti asa distant de mine o sa ma pierzi". Exista si alte modalitati?

7 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Fara comunicare va pierdeti unul pe altul, vorbeste cu el si lamuriti-va.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ti-ai gandit niciodata ca el exact asta doreste, ca este posibil sa se comporta mai distant cu tine pentru a te obisnuiesti incet incet cu ideea sa te resemnezi ca el nu te mai iubeste, fiindca de fapt vrea sa te paraseasca si sa rupa relatia intr-un mod mai elegant?

| neutrino a răspuns:

Fii linistita, el este foarte constient.

| TheImpaler a răspuns:

Da. lasa-l in pace! daca stai toata ziua pe capu' lui, s-o fi plictisit. mai da-i spatiu, ca vine el singur inapoi.

| AliTheo18 a răspuns:

Poti sa fi indiferenta sa vezi daca el reactioneaza, daca iti spune ceva. Nu e bine sa faci anumite lucruri, caci poate baiatul o sa afle si atunci o sa pici prost.Lasa-l sa te sune, sa te caute, dar sa nu arati prea mult ca esti indiferenta. Cu masura! Aranjeaza-te, arata-i cat de frumoasa esti, arata-i ce persoana minunata esti prin gesturi mici, fa-te placuta, fa-te DORITA, fa-l sa vrea sa nu se mai desparta de tine. Daca el vrea asta, sau daca da semne ca nu mai vrea nimic, inseamna ca nu meriti, si o sa suferi mai tarziu! Tu stii totusi cel mai bine cum se comporta cu tine, degeaba vorbesc eu! Succes si sper ca te-am putut ajuta! Nu uita, sunt destui baieti care ar da orice sa te aiba aproape! Si sa te iubeasca cat pot ei de mult!

| Marrriaa a răspuns:

Daca e distant, vizibil, e clar ca vrea sa te piarda. laughing

| stefutycascumpyka a răspuns:

Fi și tu distanta de el și vezi cum se comporta apoi. Dacă își schimba comportamentul înseamnă ca și-a dat seama ca poate sa te piardă.