| anonim_4396 a întrebat:

Sunt Alex am 15 ani și vreau un sfat. Am note mari la școală, nu fumez, nu mă droghez, nu beau, pe scurt sunt băiat cuminte. De când am fost mic am trăit fără tată, doar cu mama și am cam preluat din comportamentele ei, adică gesticulez, sunt foarte atent cum mă îmbrac, îmi acord foarte multă atenție și timp aspectului aspectului fizic etc. Am probleme la școală din cauza asta. Adică nu gesticulez intenționat. E ca un tic. Dar aici vine problema și cred că se trage din copilărie, niciodată nu am fost atras de o fată, am avut doar relații de prietenie. Am încercat să fiu împreună cu o fată timp de 3 luni dar nu am simțit nimic pentru ea. Nici măcar atracție sexuală sau na. Cred că sunt gay. Adică nu știu sigur dacă sunt dar îmi plac băieții. Știu că cer părerea unor oameni de pe internet dar vreau să văd dacă merită să încerc o relație cu un băiat. Nu neapărat sex sau na, să văd dacă-mi place. Adepţii lui Dumnezeu să se abțină, mulțumesc!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Homosexualii risca mult sa prinda sida in comparatie cu un baiat vs femeie.

| Alisia88888c a răspuns (pentru mgtow):

Dragule, unde ai auzit prostia asta? Că ești gay, că esti str8, că ești lesby ai șanse egale să iei HIV dacă partenerul tău are HIV, nu contează că e fată, băiat, extraterestu.

| mgtow a răspuns (pentru Alisia88888c):

Tu nu stii ca sansele sant de 4x mai mari prin sex anal pentru ca sant rani in canalul rectal si sangele intra mai usor in contact cu madularu in schimb se zice ca penetrarea vaginala are mai putine riscuri de transmisie dar tot fluide are si aia deci treaba e asemanatoare

| Alisia88888c a răspuns (pentru mgtow):

Nu e asemănătoare, e identică. Și prin sexul anal, și prin cel vaginal se face schimb de fluide.

| cuvant a răspuns:

Salut Alex,
Sunt unul din adepții lui Dumnezeu dar îți voi răspunde?
E posibil sa nu poți trece peste prietenie cu o fata datorita respectului fata de mama ta care a avut grija de tine.
Lucrurile le preluam foarte ușor de la părinți și uneori le facem fără sa ne dam seama sau ne blocam în unele momente pentru ca ne aduce aminte de trecut.
Dacă vrei sa vezi pe ce drum sa mergi îți sugerez sa ieși și cu fete și cu băieți. În asa fel ochii tai vor fugi într-o direcție și vei știi.
Incearca sa fi atent la ce te atrage mai mult când mergi pe strada, când ești la școală.
E posibil sa îți placa fetele dar și băieții dar trebuie sa încerci.
Un lucru ce s-ar putea sa te ajute e sa te uiți la fete/femei de diferite vârste pe internet în diferite ipostaze și vezi dacă te atrage.
La fel și la bărbați.
Dacă ai alte întrebări scrie-mi în privat.

| Tuputamadre a răspuns (pentru cuvant):

Hai la daniel la poale la cersit

| RoCkKiD a răspuns:

Numai tu poti descoperi ce te atrage. Daca iti face cu ochiul un baiat go for it.

Nu ai un ceas care ticaie deasupra capului deci nu te grabi, ai tot timpul la dispozitie ca sa intelegi de ce esti atras.

| mihai69 a răspuns:

Relațiile „se leagă" pur și simplu, nu pentru că le vrei tu. Așadar, eu zic să mai aștepți până o apărea persoana potrivită.
Un alt mod de a vedea cam ce orientaare sexuală ai este să observi ce anume imagini (poze, filme) xxx te ajută mai mult când te masturbezi. Dar asta nu e o metodă 100% sigură, mulți au fantezii care sunt DOAR fantezii, fără să aibă și o dorință de a le pune în practică.

| sofisis a răspuns:

O sa iti dai seama singur daca esti sau nu atunci cand vei simti atractie fie fata de o tipa sau de un tip. Nu ai cum sa simti ceva doar pentru ca vrei. Daca zici ca iti plac baietii, cumva 50% ti-ai dat raspunsul. Si sa incerci, incerca dar...cu cine? Ai rabdare sa vina de la sine totul.

| Raven a răspuns:

Dacă nu încerci, n-ai de unde ști ce te atrage dar va trebui să fii foarte atent, în România, dacă te uiți prea insistent și zâmbești unui alt tip, s-ar putea să-ți iei un pumn în față.

| Heh677 a răspuns:

Salut Alex!
Înţeleg prin ce treci deoarece sunt aproape exact ca tine.
Tata a fost adesea plecat de acasa si stateam singur la tv sau rareori cu mama.
Am multe ticuri/gesturi care fac oameni sa creada ca sunt gay multi chiar intrebandu-ma.
Am avut o relatie cu o fata de aproximativ 8 luni nereusind sa dezvolt atractie oricat am incercat.
Presupun ca as fi gay deoarece nu simt atractie fata de fete dar exista posibilitatea sa fiu si bi, cine stie.
Oricum dupa acea relatie de 8 luni nu am mai stat cu nimeni si nici eu nu stiu sigur ce as vrea sa fac, oricum planul e sa astept si sa vad daca ma va atrage cineva.
Temporar prefer sa nu stie nimeni din jurul meu despre asta pana nu imi confirm 100% ca asta vreau si poate nici atunci.
Am 16 ani si recent am inceput sa imi corectez ticurile, e greu dar e controlabil si de asemenea am inceput sa maschez mai bine comportamentul acesta pe zi ce trece.
Sper ca intelegi ce am scris deoarece eram pe graba.
Daca vrei sa vorbim si in privat imi poti spune.
Multa sanatate!

| Nimeni49 a răspuns:

Hmm... Da. Încearcă. Și dacă vezi ca nici asa nu-ți place. Probabil ești into girls