| Allesia_8064 a întrebat:

Buna sunt Allesia. Am si eu o intrebare. Cand eram in clasa a 9a adica anul trecut am fost cu un baiat din clasa de langa a mea. Am fost cu el aproximativ 4 luni, si intr-un final l-am parasit din cauza unor lucruri pe care le spunea despre mine. El vroia sa ne impacam si tot insista pana cand i-am spus eu ca nu, eu nu mai puteam avea incredere in el, chiar daca inca tineam la el. Nu am mai vorbit deloc dar ne vedem la scoala fara sa spunem nimic ma inteleg super bine cu prietenul lui cel mai bun, care spune ca mereu cand ttrece pe langa mine fostul devine nervos si spune ca il enervez si incepe sa zica lucruri urate. Ce credeti ca e asta? Dovada de imaturitate? sau nu are ce face? sau? Tin sa mentionez ca sunt o fata destul de sensibila care pune si ce nu trebuie la suflet. Dau funda pentru cel mai bun raspuns, si adaugatima la prieteni care vreti sau timisorenii ca eu de acolo sunt. astept raspunsuri bune. Multumesc

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"l-am parasit din cauza unor lucruri pe care le spunea despre mine." - Dacă le-ai auzit din gura lui, atunci nu lua în seamă restul comentariului meu şi scuză-mă de intervenţie.
Dacă nu le-ai auzit din gura lui ci doar presupui bazându-te pe ce-ţi spune unu' şi altul (mai mult sau mai puţin bine intenţionaţi) cred că cea care dă dovadă de imaturitate, în primul rând, eşti TU.
Ăsta îţi zice că ăla devine nervos. Dar ai "confirmare vizuală"? Ai văzut tu? Dacă te arunci aşa repede să-l crezi pe ăsta (aşa-zisul cel mai bun prieten al ex-ului) atunci e clar că strategia lui de a te cuceri prin vicleşuguri ieftine îi reuşeşte de minune.
Spor!

5 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

Spun ca "prietenul lui cel mai bun" e doar un fals, care profita de increderea fostului tau prieten, si iti da tie informatii sperand prin absurd ca va avea o relatie cu tine! straight face deci mai pe scurt ala ar merita batut bine

| Mihai7best a răspuns:

De ce bagi toti fraierii in seama? Lasa-l daca atata poate asta ewinking

| Daiana_1431 a răspuns:

Da. da dovada de imaturitate. probabil nu ii place ca prietena lui sa il paraseasca si nu poate trece peste lucrul acesta.

este probabil ca si prietenului lui ii place de tine, gandindu'se ca exista vreo sansa de impacare acesta baga strambe. acum depinde doar de tine cat de bine il cunosteai pe fostul tau prieten sa stii in care dintre situatii se incadreaza mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, hei! Prietenul lui spune ca el devine nervos. El doar spune. Dar tu ai observat din privirea ex-ului ca te-ar uri? Inteleg ca spune lucruri urate despre tine, dar si tu ai auzit acest lucru si nu din gura lui. Deci.nu ar da dovada de nimic.

| Allesia_8064 explică:

Nu, de fapt il cunosc pe fostul meu prieten si stiu ca e in stare, sa spuna.