| anaharpcord a întrebat:

Buna sunt Ana sunt din Iasistraight face In ultimele zile am fost foarte confuza... m; am departat de iubitul meu mult el nu simte asta ma iubeste din tot sufletul ..as vrea sa il fac sa se desparta el de mine ...nu stiu cum sa procedez ma puteti ajuta? dau mare funda:*

Răspuns Câştigător
| Mihaela0011 a răspuns:

Pentru inceput,gandeste-te bine daca iti doresti cu adevarat acest lucru si daca nu vei regreta mai tarziu. Daca esti sigura ca vrei sa rupi relatia,sune-i-o asa cum este, nu astepta sa te lasa el, caci pina la urma te vei alege cu o reputatie cam proasta, iar concluzia pe care o va face, ar putea fi nefavorabila pentru tine.Nu stiu exact ce simti tu, dar daca as fi intr-o situatie asemanatoare, i-as spune ca sentimentele mele nu mai sunt aceleasi si ca relatia noastra nu va avansa oricat de mult m-as starui. Spune-i ce simti si el te va intelege. Poate nu de-odata, dar totusi o sa inteleaga.Fii rationala in ceea ce-i vorbesti, si cel mai important: sa crezi tu insati in ceea ce spui.Bafta!

| miky1996 a răspuns (pentru Mihaela0011):

Stiu ca iti este cam greu sa-i zici asta cu toate ca el inca te iubeste.intalniti-va si discutati si cu putina vointa spune-i si ca sentimentele tale sau schimbat si ca ar fi bine ori sa luati o pauza ori sa terminati relatia.succes! si astept sa-mi spui daca ai rezolvat problema

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te iubeste orice ai face poate tot nu se desparte de tine, mai bine ii spui in fata ca nu il mai iubesti si nu are rost sa isi mai piarda timpul cu tine

| neutrino a răspuns:

Vezi ca are un prieten.